Lavovi još jednom oduševili

TEŠANJ OPEN 2009.
U subotu, 27.06.2009. godine natjecatelji kickboxing kluba „ LAV “ iz Pule i Medulina sudjelovali su u Tešnju u Bosni i Hercegovini na međunarodnom kickboxing turniru „ Tešanj Open 2009 “ u borbama semi contact, light contact te u aerokickboxingu. Među nešto više od 200 natjecatelja iz Hrvatske, BiH, Madžarske i Srbije, izuzetno uspješno je nastupilo osam natjecatelja iz pulskog i četiri iz medulinskog kickboxing kluba „LAV“.  Kako je ovo bio za natjecatelje Lava posljednji iz niza turnira proljetnog natjecateljskog ciklusa, Lavovi su pokazali izuzetnu pripremljenost. Nastupili su u svim starosnim i težinskim kategorijama koje su im pravila dozvoljavala. Tako su nastupili u 36 pojedinačnih nastupa i tri ekipna nastupa i osvojili sveukupno 13 zlatnih medalja, 11 srebrnih medalja i 11 brončanih medalja čime je kickboxing klub „LAV“ osvojio veliki pehar kao najbolji klub na turniru. Velika kristalna bista „Najboljeg natjecatelja turnira TEŠANJ OPEN 2009“ dodijeljena je pulskoj lavici Maji Britvić na temelju osvojenih prvih mjesta u sva četiri nastupa borbenih disciplina u kojima je nastupala. Pehar za „Najboljeg natjecatelja u aerokickboxingu na turniru TEŠANJ OPEN 2009“ pripao je pulskoj lavici Jennifer Martinčić koja je i u kadetskom i u juniorskom uzrastu osvojila prva mjesta. Ostvareni rezultati su slijedeći: Prva mjesta u pojedinačnim nastupima u borbama semi contacta su osvojili: pulska lavica Maja Britvić u kategoriji starijih kadetkinja +65 kg i juniorki +65 kg te medulinske lavice Diana Tanushaj u kategoriji do 42 kg i Nensi Grižančić u kategorijama starijih kadetkinja do 60 kg i juniorki do 60 kg. Prva mjesta u borbama light contacta opet pulska lavica Maja Britvić u kategoriji starijih kadetkinja +65 kg i juniorki +65 kg te medulinska lavica Diana Tanushaj u kategoriji do 46 kg. Prva mjesta u aerokickboxingu su osvojili pulska lavica Jennifer Martinčić u kategoriji kadetkinja i kategoriji juniorki te medulinska lavica Ardiana Kajtazi u kategoriji seniorki. Prva mjesta su osvojili i aerokickboxing timovi „LAV Croatia 1“ juniorskog i „LAV Croatia 2“ seniorskog uzrasta. Druga mjesta u pojedinačnim nastupima u borbama semi contacta su osvojili:
Od Puljana mlađa kadetkinja Jennifer Martinčić u kategoriji do 42 kg, starija kadetkinja Tea Đuraki kategoriji do 60 kg, mlađi kadet do 28 kg Dominik Fontana i senior do 63 kg Dean Hodžić te Medulinke Manda Papac starija kadetkinja do 42 kg i Ardiana Kajtazi juniorka do 55 kg. Druga mjesta u borbama light contacta su osvojili pulska lavica Tea Đuraki starija kadetkinja do 60 kg i Ramon Tumbas juniorka + 65 kg. U aerokickboxingu druga mjesta su osvojile medulinke Manda Papac u kategoriji kadetkinja i Ardiana Kajtazi u kategoriji juniorki. Drugo mjesto je osvojio i kadetski aerokickboxing tim „ LAV Croatia 3 “. Treća mjesta u pojedinačnim nastupima u borbama semi contacta su osvojili: pulska lavica Ramon Tumbas u kategoriji starijih kadetkinja +65 kg i juniorki +65 kg te medulinska lavica Ardiana Kajtazi u kategoriji starijih kadetkinja do 55 kg.
U borbama light contacta treća mjesta su osvojili od puljana Ramon Tumbas u kategoriji starijih kadetkinja +65 kg, Dominik Fontana u kategoriji mlađih kadeta do 32 kg, juniori Stanislav Strmečki i Sven Gerenčir u kategoriji do 63 kg te medulinka Nensi Grižančić u kategoriji starijih kadetkinja do 60 kg. U aerokickboxingu treća mjesta su osvojile pulske lavice Tea Đuraki u kategoriji kadetkinja i Ramon Tumbas u kategoriji juniorki i kategoriji seniorki. Bolji završetak proljetnog dijela ovogodišnje natjecateljske sezone Lavovi nisu mogli imati. Pulski i medulinski lavovi nastavljaju sa treninzima i u ljetnom periodu kako bi zadržali kondicijsku i tehničku spremnost za predstojeća natjecanja i europsko prvenstvo koje se održava u mjesecu rujnu, odnosno na samom početku jesenskog dijela natjecanja.(REX)