Lara Kliba i Bruno Blašković , naj sportaši u mlađim uzrastima IŽ-je

Lara Kliba i Bruno Blašković , naj sportaši u mlađim uzrastima IŽ-je-74644

JUDAŠICA I PLIVAČ I OVE GODINE NAJUSPJEŠNIJI
Na sinoćnjem 24. "Danu istarskog sporta" održanom u organizaciji Sportske zajednice Istarske županije , za najuspješniju sportašicu u mlađim uzrastima proglašena je Lara Kliba iz Judo kluba Istarski borac. Lara je rođena 1999. godine i članica je judo kluba „Istarski borac“ iz Pule. Kao članica državne reprezentacije osvojila je, pojedinačno i ekipno, brončanu medalju na prvenstvu Europe za kadetkinje te brončanu medalju ekipno u juniorskoj konkurenciji. Pobjednica je 2 Europska kupa za kadetkinje te vice prvakinja države u seniorskoj i juniorskoj konkurenciji.

Uz Laru u ženskoj konkurenciji, istom se titulom kod sportaša u mlađim uzrastima  i ove godine može podičiti i izvanredni Bruno Blašković iz Plivačkog kluba Pula; rođen 1998. godine i član je plivačkog kluba „Pula“. Na prvenstvu Europe za juniore osvojio je srebrnu medalju na 50 m slobodno, 5. mjesto na 50 m leptir i 4. mjesto u štafeti 4 x 100 m slobodno. Osvojio je 5 zlatnih, 6 srebrnih i 6 brončanih medalja na državnim prvenstvima i državni je rekorder na 50 m slobodno za juniore.

Iskrene čestitke i jednom i drugom na obrani titule!