Kup „Krešimir Ćosić“: Stoja – Ribola Kaštela 91:96

Kup „Krešimir Ćosić“: Stoja – Ribola Kaštela 91:96-54458

UTAKMICA PUNA VELIKIH OBRATA
Košarkaši Stoje bili su blizu ulasku u naredni krug Kupa „Krešimir Ćosić“. U uzbudljivoj i neizvjesnoj završnici bolje su se snašli gosti te slavili rezultatom 96:91. Impresionirani protivnikom i rangom natjecanja domaćini ulaze u utakmicu pomalo bojažljivo. Nakon dvije minute igre gosti rade seriju 10:0 i tjeraju trenera Korošeca na prvu minutu odmora. Do kraja prve četvrtine prednost raste na +15, 33:18.

Sredinom 2. četvrtine Ribola ima najviših +18 (46:28) i tu kreće comeback domaćih košarkaša. Angažiranom i borbenom igrom u obrani i efikasnom u napadu do kraja poluvremena Stoja prepolovljuje prednost te se na odmor odlazi rezultatom 56:47 za goste.

Početkom nastavka pogocima Premasunca (debi u ovoj sezoni) i tricama Tumpića i Bulešića Stoja dolazi u vodstvo 62:60. Gosti se bude, rade seriju 11:0 koju do kraja četvrtine domaćini anuliraju pa se u zadnji dio susreta ulazi rezultatom 71:71.

Četiri minute prije kraja Stoja, ponajviše zahvaljujući Daliboru Mezuliću, ima prednost od +6, 89:83. Ipak, prvoligaš Ribola bolje odigrava završnicu susreta i na kraju zasluženo odlazi u nastavak natjecanja.

Dugim aplauzom i ovacijama 300-injak navijača ispratilo je sa parketa Dvorane Stoja domaće košarkaše. Košarkaši Stoje okreću se sada nastavku natjecanja u A-2 ligi Zapad gdje ih već u subotu na istom mjestu očekuje susret protiv ekipe Zameta od 17 sati. Sinoćnji susret pokazao je da su sposobni u ovoj ligi otići do kraja i dovesti u Pulu toliko priželjkivane kvalifikacije za A-1 ligu.

Najbolji kod gostiju, za koje nisu nastupili Rančić i Mašić, bili su Nikola Došen sa 24 i Ivan
Klarica s a 23 koša. Kod domaćina ponovno najefikasniji Sandro Kordiš sa 27 koševa, a treba istaknuti i Mezulića sa 12, Đuguma sa 11 i Premasunca sa 10 zabijenih koševa.

STOJA – RIBOLA KAŠTELA 91:96 (18:33, 47:56, 71:71)

Stoja: Drobnjak, Antolović, Bulešić 6(1), Mezulić 12(1), Dasko 8(2), Ivanković 4, Kordiš 27, Tumpić 7(1), Pajković, Maljić 6, Premasunac 10 (1), Đugum 11. Trener: Vladimir Korošec.

Ribola Kaštela: Klarica 23(2), Vručinić 5, Rašetina 16(4), Biočić 6, Blažević, Vujičević, Došen 24(2), Šipić 18, Roso 4, Karanušić. Trener: Stipe Bralić. Rex/foto: Safet Omerović Basso