Kristian Batelić donio prolaz Brodograditeljima

Kristian Batelić donio prolaz Brodograditeljima-108814

ODIGRANA OSMINA FINALA KUPA ISTRE
Jučer su odigrane preostale utakmice osmina finala Kupa Istre. Najmanje neizvjesnosti bilo je u Kanfanaru gdje je domaćin pogriješio u par navrata u ranoj fazi utakmice, a pazinski trećeligaš sve iskoristio i zasluženo otišao u četvrtfinale.

U pazinskoj golijadi Mauro Matika i Teo Krajcar zabili su dva „komada“, a Mate Ivetić, Entony Pavat i Noel Buždon jednog uz autogol domaćina. Ivan Macan je nakon sjajne akcije Labinjana doveo Rudar u vodstvo već u šestoj minuti, a to je bila i odluka današnjeg susreta na Tivoliju.  Uljanik je poveo golom Nikole Bogdana, ali je Istru „u život“ i egal vratio Stankerić. Ipak, prolaz Brodograditeljima donosi Kristian Batelić.

Žminjci su već u 12. minuti ostali s igračem manje, a onda su Porečani atraktivnom igrom uz golove Vedrana Radmana i Igora Lepinjice (2) upisali pobjedu, iako treba reći i kako domaćin nije iskoristio najstrožu kaznu kod 0:2 za Jadran.

Iako je Istra iz Tara županijski prvoligaš, a Rovinj trećeligaš, obzirom na to kakav kadar trenutno imaju Kanarinci, reći da je iznenađenje slavlje Tara bilo bi vrijeđanje njihovih igrača. Jetmir Maksuti i Luca Petrešić pogodili su za prolazak u četvrtfinale, a gost je od 55. igrao s igračem manje zbog isključenja.