Kovari dominantno do treće uzastopne pobjede!

Kovari dominantno do treće uzastopne pobjede!-100105

3. HNL ZAPAD – 3. KOLO: RUDAR – NEHAJ 3:1
Rudar je pred današnji okršaj sa senjskim Nehajem bio izraziti favorit, a zašto je to tako, pokazali su Kovari u 90 minuta na svom Gradskom stadionu. Nehaj je parirao tek “na refule”, a pobjedi Labinjana nema zamjerki.

Odličnu šansu Rudar ima već u 11. minuti kad Gabriel Golja prolazi po strani i asistira za Luku Stojkovića koji je morao bolje pucati. Četiri minuta kasnije Ivan Macan ima izglednu prigodu, a onda i Stojković šutira u blok u 17. minuti.

U 28. minuti poništen je gol domaćinu, teško je procijeniti razlog, a nesuđeni strijelac je bio Stojković, nakon prodora Golića po desnoj strani. Uslijedila je odlična prigoda Nehaja, ali udarac Tomca fantastično brani Livio Legac.

U drugom dijelu Labinjani su zagospodarili terenom te nakon Macanovog udarca glavom preko gola i Kurtićevog pored, u 58. napadač iz Vodnjana iz okreta dovodi Rudar u vodstvo. Uslijedila je velika dominacija Rudara u kojoj su Macan i Daniel Moravac promašili prigode iz blizine glavom, a Stojković ljevicom nije pronašao put do mreže nakon odlične povratne lopte Sanjina Grbca.

Do kraja gledatelji su vidjeli tri pogotka, od čega dva prekrasna Rudarova. Najprije je u 81. minuti odigrana malonogometna akcija u kojoj su sudjelovali Robert Dadić, Grbac i strijelac Stojković, a onda je tri minute kasnije na 3:0 povisio Dadić sjajnim udarcem sa 17 metara. Nehaj je preko Pejanovića na kraju smanjio vodstvo Kovara i završilo je 3:1.

3. HNL ZAPAD – 3. KOLO: RUDAR – NEHAJ 3:1 (0:0), Strijelci: 1:0 Macan 58´, 2:0 Stojković 81´, 3:0 Dadić 84´, 3:1 Pejanović 90´

RUDAR: Legac, Načinović, Stojković, Macan, Grbac, Hasanbegović (od 46. Bembić), Dadić, Kurtić, Golja (od 80. Licul), Golić, Moravac (od 86. Čudić).
Trener: Alen Jurić

NEHAJ: Tomljanović, Pejanović, Mikulica, Lagumdžija T., Prizmić, Paić, Hodak L. (od 70 Hodak M.), Vukelić (od 76. Rončević), Prizmić Lagumdžija D. (od 65. Svast), Tomac.
Trener: Nehajev Svast