Košarkašice Pule preko favoriziranog Splita idu na Final Four Kupa

Košarkašice Pule preko favoriziranog Splita idu na Final Four Kupa-94751

PULA : SPLIT 92:87
Košarkašice Pule kvalificirale su se domaćom pobjedom nad favoriziranim Splitom na Final Four Kupa "Ružica Meglaj Rimac", a koji će se održati 6. i 7. travnja 2019., a još se ne zna domaćin. Spomenimo samo da su košarkašice Splita vodeće u 1. ženskoj košarkaškoj ligi s omjerom od 15 pobjeda i jednim porazom i bile su favoritkinje za osvajanje Kupa.

Do 16. minute voda je išla na mlin Splićankama koje su vodile sa 32:41, ali do kraja utakmice nisu postigle koš i Puljanke serijom od 12:0 dolaze do vodstva nakon prvih 20 minuta. U drugom dijelu u 25. minuti Pula dolazi do +11 razlike i do kraja susreta nisu dozvolile gošćama da ugroze njihovu pobjedu.

Najbolja kod doamćih bila je Katarina Trehub sa 19 koševa i čak 22 skoka, Simović je dala 16 poena i 12 skokova, dok je najefikasnija bila Ramljak sa 23 postignuta koša.

Pula : Split  92:87 (16:22, 28:19, 19:13, 29:33)

Pula: Đukić 12, Barukčić, Perić, Perko 9, Bećirović, Čop, Ramljak 23, Trehub 19, Đikić 13, Simović 16.
Split: Ivančević 3, Miše 2, Buzov 28, Silov 10, Puljić 19, Brnas 11, Tomičić 14, Bodrožić, Perić, Visković.