Košarkaši Purisa pobijedili Pulu 1981

KK PURIS – KK PULA 1981 79:75
Pazinci su nakon nesretnog poraza od riječkog Jadrana i visokog poraza protiv Torpeda (tijekom tjedna kada su snage čuvali za današnju utakmicu) u pravoj prvenstvenoj utakmici ponovno dokazali da su trenutno košarkaški lider u Istarskoj županiji. Međutim do pobjede su došli puno teže nego što su očekivali. nakon početnog vodstva Puljana, Pazinci okreću na 6:2, ali do kraja četvrtine s padom koncentracije u obrani uljani sa sirenom preko Paravinje vode visokih 16:24. U drugoj četvrtini Puljani bježe i na opasnih 11 razlike, ali do poluvremena se Puris svojom igrom vraća na 36:37. U trećoj četvrtini igra se koš na koš, ali Pazinci se koncem četvrtine odvajaju na 55:50 i onda neobjašnjivo dozvoljavaju ponovno vraćanje Puljana koji vode koncem treće četvrtine 56:58. Ipak svojom igrom Pazinci ponovno preuzimaju inicijativu, međutim, Puljani se ne predaju, a Pazinci nikako ne odmiču na više od tri, četiri razlike. Ključni trenutak utakmice bio je kada je junior Tedi Daus drsko (preko gostujućeg centra Sijamhodžića) pogodio za tricu. Treba istaknuti da je ekipa Purisa imala 42 skoka (Jerko Ćus 9, Krstić 8, Ante Ćus 7 i Grbešić 6) ili čak 9 više od 33 skoka Pule 1981 (Sijamhodžić 9, Paravinja i Urošević po 8). Dominirali su pogotovo u posljednjoj četvrtini s dva, tri uzastopna skoka nakon neuspješnog napada. Pobjedom su se Pazinci ponovno vratili u gornji dom A2 lige zapad s omjerom pobjeda i poraza 6:4, javljaju iz KK Purisa.
KK Puris – KK Pula 1981 79:75 (16:24, 20:13, 20:21, 23:17)
PAZIN - Dvorana Kolegija klasične gimnaziije, Gledatelja 150. Suci: Barić (Novigrad) i Koraca (Poreč). Trice: Puris 4 (Fonović 2, Krstić i Daus), Pula 1981 (Paravinja 4, Luka Božić 2)
Puris: Krstić 19, Ante Ćus 6, Daus 3, Grbešić 15, Fonović 19, Jerko Ćus 1, Sirotić, Belac, Mogorović, Hekić 6, Đerman 10, Sopta.
Pula 1981: Sijamhodžić 30, Perdija, Luka Božić 7, Elbl, Filip Božić 8, Paravinja 26, Barbić, Urošević 4, Petrović, Bileta.