Košarka koja će vratiti publiku u dvoranu

Košarka koja će vratiti publiku u dvoranu-91672

PRVA KOŠARKAŠKA LIGA, 2. KOLO: PULA 1981 : RUDEŠ 90:57
Pula 1981 je sigurno pobijedila ekipu Rudeša, koja ih je prošle godine dvaput savladala, i to igrom koja će vratiti publiku u dvoranu. Puljani su uspjeli čak i nadoknaditi manjak u visini (izostanak centara Pušića i Šimovića koji će očito napustiti klub) te naskakati goste, prvenstveno svojom borbenošću i agresijom koju im je utkao u igru trener Pavić.

Ali na početku utakmice ništa nije sugeriralo da će na kraju domaći slaviti sa 33 koševa prednosti, jer su gosti u 6. minuti imali prednost od 15:6. Trener Pavić uzima minutu odmora i na teren izlazi jedna sasvim druga momčad koja počinje igrati agresivnu obranu, koja donosi seriju u slijedećih 5 minuta od 15:0. U 17. minuti je i dalje samo plus 2 za domaće (31:29), ali do kraja poluvremena Puljani ipak dolaze do velikih 43:34.

Drugi dio je krenuo slično kao prvi, sa serijom 6:0 Rudeša, ali tricom Christophera Hortmana Puljani dolaze do 49:42 i nakon toga na terenu postoji samo jedna ekipa i to domaća, koja do kraja utakmice postiže razliku 41:15, pa je Paviću na kraju preostalo da tri minute da priliku mladcima Grgiću i centru Marinoviću koji je tek došao iz Alkara, a dao je i publici priliku da pozdravi gromoglasnim aplauzom izlazak Stojanovića, Graše i Andabaka.

Najuspješniji u redovima domaćih bio je opet Hortman sa 19 koševa, 7 skokova, 3 asistencije i čak 4 osvojene lopte, ali publici su se u odličnom izdanju pokazali po napadačkom učinku igrač utakmice Igor Stojanović sa 21 košem, te Andabaka sa 16 koševa, ali i Ante Grašo koji trenutno igra svoju najzreliju košarku, a predvodnik je u agresiji i borbenosti na terenu.

Slijedeću utakmicu Puljani igraju protiv Zapruđa i očekuje se povratak Vedrana Pušića na centarskoj liniji, a pobjeda bi već napravila znatan pomak ka vraćanju publike na košarkaške terene.

Pula 1981 - Rudeš  90:57 (18:15, 25:19, 23:12, 24:11)

Pula 1981: Stojanović 21, Sekulić, Jelenković 9, Hortman 19, Marinović, Marić 14, Andabaka 16, Gligorović, Grašo 2, Grgić, Koljanin 9, Pušić.

Rudeš: Zebić 10, Jurič 18, Galić 4, Štirjan 6, Nakić-Vojnović , Cvitković 9, Vranješ, Ljubičić, Hofman, Ivanković, Prkačin 10.