KK Puris preko Kostrene do najveće pobjede u gostima

KOSTRENA – PURIS -65-103 ( 14-21, 14-20, 11-28,26-34)
U odnosu na utakmicu sa Porečom Pazincima su nedostajala tri bitna igrača Miletić, Radan i Đerman, ali to ih nije spriječilo da na koncu prvenstva postignu najveću pobjedu u gostima. Značajno je da je trener Oleg Rajić od početka rotirao puno igrača, dao značajnu minutažu već u prvom dijelu utakmice juniorima Hekiću i Mlekušu, te da su se svi upisali u strijelce i postigli preko sto koševa. također najvećom, 28-11 razlikom dobivena je ove godine za Pazince fatalna treća četvrtina. Treba napomenuti da je Nermin Hodžić uz asistenciju Jerka Ćusa dirigirao na terenu, Ante Ćus organizirao napade, a Dino Fonović i Petar Ćus su kontrama punili koš domaćina, a da je najveći dobitak je Karlo Sopta koji se u potpunosti vratio i u drugom dijelu dominirao pod obručima uz savjete Nermina Hodžića te zabio 22 od svojih 29 koševa. na koncu i kadet Marko Tomac upisao je svoje koševe u uvjerljivoj pobjedi Pazinaca.Time su Pazinci pokazali da su zasluženo u gornjem domu tablice i da je ekipa i klub koji godinama proizvodi i gura vlastite igrače spreman za najveće domete u a2 ligi već sljedeće godine, uz uvjet da ova ekipa koja je prava klapa, prođe prave pripreme i da je zaobiđu bolesti, jer je već ove godine protiv vodećeg dvojca,  Kraljevice i Torpeda imala gotovo 20 razlike početkom drugog dijela obje spomenute utakmice. Da ne zaboravimo u juniorima su četiri dvometraša, u procesu rehabilitacije su Gortan, Jurić i Krstić, studentskim obvezama u ovom prvenstvu spriječeni su bili Sirotić, Tedi Zgrablić i Dagostin, a predkadeti i dječaci, kao i seniori najbolja su ekipa u istarskoj županiji! (KK Puris)