Održan kickboxing turnir Adria Kup 2007

NASTUPILO 200 NATJECATELJA IZ 18 KLUBOVA
U subotu 15. rujna u sportskoj dvorani Patinaggio u Puli održan je kickboxing turnir Adria Kup 2007. Natjecanje se odvijalo u disciplinama semi contact, lightcontact i aerokickboxing. Organizatori tog turnira su pulski kickboxing klubovi „Lav“ i „Planet sport“ u suradnji s Hrvatskim kickboxing savezom. Na turniru je sudjelovalo oko 200 natjecatelja iz 18 klubova Italije, Slovenije, BiH i Hrvatske. Od pulskih klubova, sudjelovali su natjecatelji iz KBK „Futura“, KBK „Lav“, KBK „Planet sport“ i KBK „Trojan Istra“. KBK „Planet sport“ je nastupio s 35 natjecatelja u disciplinama semi contact i lightcontact, KBK „Lav“ isto s 35 natjecatelja u disciplinama semicontact, lightcontact i aerokickboxing, KBK „Trojan Istra“ sa 7 natjecatelja, a KBK „Futura“ s 4 natjecatelja, oba u disciplini lightcontact. KBK „Lav“ Pula je u pojedina?nim i ekipnim nastupima osvojio 27 medalja, od ?ega 12 prvih mjesta, 10 drugih mjesta i 5 tre?ih mjesta.
KBK „Planet sport“ je isto tako osvojio 31 medalju od ?ega 6 prvih, 12 drugih i 13 tre?ih mjesta. KBK „Trojan Istra“ je osvojio 7 medalja od ?ega 3 prva mjesta, 3 druga mjesta i jedno tre?e mjesto. KBK „Futura“ je osvojio 4 medalje od ?ega 2 prva mjesta i 2 druga mjesta.
Od istarskih klubova, na turniru su nastupili natjecatelji i KBK „Lav“ iz Medulina , „Prime“ iz Pore?a i KBK „CBS“ iz Rovinja, svi s po tri natjecatelja. KBK „Lav“ iz Medulina je osvojio 1 prvo mjesto i 3 druga mjesta, KBK „Prime“ Pore? je osvojio 2 prva i 1 drugo mjesto, dok je KBK „CBS“ iz Rovinja osvojio 1 drugo i 2 tre?a mjesta.
Ovaj je turnir ujedno bio i prva provjera natjecatelja - reprezentativaca nakon ljetne pauze pred odlazak na predstoje?a Europska i Svjetska kickboxing prvenstva. Prema prijedlogu organizatora, a što je Hrvatski kickboxing savez prihvatio, me?unarodni turnir Adria Kup ?e se kao tradicionalni turnir redovno održavati u mjesecu rujnu svake godine kao kontrolni turnir pred Svjetska i Europska kickboxing prvenstva koja se uglavnom održavaju u kasnu jesen ili po?etkom zime. (IP)