Kalilou Traore glavom za tri gostuju?a boda

SEGESTA-ISTRA 1961 0:1
Istra 1961 je u današnjoj utakmici koja je odigrana na Gradskom stadionu u Sisku odigrala odli?no prvo poluvrijeme, u kojem je osim pogotka kojeg je postigao Traore u osmoj minuti ,stvorila i niz izglednih prilika. U nastavku je ekipa Elvisa Scorie odigrala takti?ki zrelo i u Pulu napokon stižu neophodni bodovi s gostuju?ih utakmica. Kalilou Traore je nakon akcije Švrljuge i Pilipovi?a glavom doveo u vodstvo goste iz Pule koji su tijekom cijelog prvog poluvremena imali terensku inicijativu. Istra 1961 odigrala je dobro u obrani, a vezni red uspijevao je zadržavati loptu dok su Traore i Ra?ki vršili konstantni pritisak na vrata Segeste. U nastavku je trener Segeste, Sre?ko Bogdan izvršio dvije izmjene, no bez zna?ajnijeg efekta po igru doma?ina. Verudeži su u nastavku u 59. minuti mogli voditi sa 0:2, no idealno proigravanje od strane Traorea nije iskoristio iskusni Natko Ra?ki. Marijan Nikoli? koji je samo nekoliko minuta kasnije zamijenio Ra?kog mogao je u 72. minuti popraviti ono što je promašio njegov prethodnik, ali je njegov udarac s ruba kaznenog prostora obranio, uz odre?ene poteško?e doma?i, vratar Mladen  ?u?i?. Isti se dvojac našao u „srazu“ i u 80. munuti kada je nakon snažnog udarca nogometaša utakmice Traorea, golman ?u?i? odbio loptu na koju je „prerano“ natr?ao Nikoli? koji je bio u zale?u. Istra 1961 je do kraja utakmice prijetila opasnim kontrama, a obrana je bez ve?ih problema rješavala nepovezane napade doma?ih igra?a. Tri boda sasvim zasluženo odlaze u Pulu, a nogometašima Istre 1961 u potpunosti je vra?eno samopouzdanje. (D.M./REX)