Kadeti Stoje bolji od vršnjaka iz Pule 1981

Kadeti Stoje bolji od vršnjaka iz Pule 1981-68443

PULA 1981 : STOJA 63:69
Kadeti Košarkaškog kluba Pula 1981 poraženi su u 17. kolu Županijske lige 2015/16 od Stoje konačnim rezultatom 63:69. Poraz je to koji će ih najvjerojatnije koštati konačnog prvog mjesta u regularnom djelu sezone, ali imat će se priliku revanširati u finalu za prvaka Županije, u koje će ući kao drugoplasirana ekipa.

Puleni trenera Siniše Žarića odlično su otvorili utakmicu te nakon izjednačene prve četvrtine na veliki odmor otišli s minimalnom prednošću od 5 razlike. U nastavku su tijekom 3. četvrtine imali i +10, međutim izlasci dvojice najboljih strijelaca, Sandra Kajtazovića (19) i Luke Ćosića (18), zbog pet osobnih pogrešaka bili su prevelik hendikep u posljednjoj dionici.

Lavovski su se mladi Puljani borili, ali nisu imali odgovora za raspoloženog Bana, strijelca 34 koša, dok su u napadu promašili nemoguć broj čistih zicera što u ovakvoj utakmici ne može proći nekažnjeno. U posljednje dvije minute se ušlo pri vodstvu Stoje od 3 razlike (koliko je i bilo dovoljno za zadržavanje prvog mjesta s obzirom na to da su Puljani na Stoji slavili upravo s +3 u prvom djelu sezone), no nekoliko brzopleto izgubljenih lopti dozvolilo je gostima sa Stoje da na kraju slave s +6.

PULA 1981 - STOJA 63:69 (16:16, 19:14, 15:20, 13:19)

Pula 1981: P.Kajtazović, Katanić, Milotić 4, Vučinić 2, Ćosić 18, Kondić 5, S.Kajtazović 19, Grgić, Bukovac, Šebelić 7, Milohanović 8, Borina; trener: Žarić.
Stoja: Rendulić 6, Kleva 2, Ivis 17, F.Sošić 2, L.Buršić, Veljković, F.Gustovarac 8, M.Buršić, Ban 34, Oblak-Zanki, Kurtović, Siard; trener: Despić.