Juniori Istre 1961 sjajno krenuli u novo prvenstvo

Juniori Istre 1961 sjajno krenuli u novo prvenstvo-70866

ISTRA 1961 : LOKOMOTIVA 3:2
Juniori Istre 1961 su na najbolji mogući način otvorili novu prvoligašku juniorsku sezonu. U svojoj prvoj utakmici su dečki trener Šumberca na svom terenu ugostili momčad Lokomotive koju su svladali rezultatom 3:2. Iako su si mladi Zeleno-žuti kompromitirali sigurnu pobjedu te su suparniku dopustili da se s 3:0 približe na 3:2 i izjednačenju. Ipak, Zeleno-žuti su izdržali do kraja utakmice te su zasluženo osvojili svoj prvi trobod.

Juniori Istre 1961 su sjajno krenuli u utakmicu i već nakon devet minuta imali prednost od dva gola. Prvo je u osmoj minuti s bijele točke zabio Barišić, a samo minutu kasnije je na asistenciju Barišić glavom zabio Ljubanović. Zeleno-žuti su odigrali odlično prvo poluvrijeme u kojem su dominirali, stvarali prilike i dobro zatvorili puteve prema svom golu. Isto je bilo i u uvodnom djelu drugog poluvremena kada su ujedno i povećali vodstvo. Ljubanović je u 52. minuti ubacio za Trešnjića koji je loptu poslao iza leđa vratara gostiju.

Dečki su tada stali i suparniku pustili pre više prostora i posjeda lopte. Tako su igrači Lokomotive smanjili iz kaznenog udarca u 68. minuti, a deset minuta kasnije zabili za 3:2. Ponešto nervoze se uvuklo u domaće redove koji ipak nisu dopustili veliki povratak gostiju već su minimalnu prednost zadržali sve do kraja utakmice.

JUNIORI: NK Istra 1961 – NK Lokomotiva 3:2 (2:0), Strijelci: 1:0 Barišić (8′-11m), 2:0 Ljubanović (9′), 3:0 Trešnjić (52′), 3:1 Rihtar (68′-11m), 3:2 Skansi (78′)

Istra 1961: Kraljević, Magdić, Barišić (od 83. Čorak), De. Moravac, Marić, Blašković (od 63. Da. Moravac), Urošević, Trešnjić (od 77. Matteoni), Ljubanović (od 89. Ramadani), Sušac, Bilić.
Lokomotiva: Pinčić, Hujber, Majcenić, Biškup, Darojković (od 37. Skansi), Prpić (od 37. Brezina), Perić-Komšić (od 72. Kolega), Rihtar, Vinogradac, Krajinović, Oluić. (Rex/Istra 1961)