Najmlađi članovi judo kluba Istarski borac iz Pule ove su subote nastupili na međunarodnom turniru „Kup Državnosti“ koji se održao u Samoboru. U kategoriji najmlađih dječaka, U10, nastupilo je četiri takmičara i to Lari Pletikos..."/>

Judo klub “Istarski borac” uspješan na međunarodnom turniru

Judo klub “Istarski borac” uspješan na međunarodnom turniru-68322

"KUP DRŽAVNOSTI" U SAMOBORU
Najmlađi članovi judo kluba Istarski borac iz Pule ove su subote nastupili na međunarodnom turniru „Kup Državnosti“ koji se održao u Samoboru.

U kategoriji najmlađih dječaka, U10, nastupilo je četiri takmičara i to Lari Pletikos u težinskoj kategoriji do 24 kg koji je sa dvije pobjede i jednim porazom osvojio treće mjesto. Zatim,  Anton Skoko u kategoriji do 30 kg, koja je ujedno bila i najmnogobrojnija kategorija sa čak 27 takmičara, nakon četiri dobivene borbe ulazi u finale gdje nažalost gubi od Šega Davida iz judo kluba Lika te se morao zadovoljiti osvojenim drugim mjestom.

U kategoriji do 38 kilograma nastupila su dva predstavnika Istarskog borca, Matija Jovanović koji sa dvije pobjede i dva poraza zauzima peto mjesto u skupini, te Deni Delbianco koji se sa dvije pobjede plasirao u finale ali je tu borbu izgubio i osvojio drugo mjesto.

U nešto starijoj uzrasnoj kategoriji dječaka, U12, Jan Thomas Herner do 30 kg sa dvije pobjede i jednim porazom osvaja brončano odličje. Luka Kotiga i Paolo Krajcar nastupili su u kat. do 38 kg dje je Luka Kotiga sa tri pobjede zauzeo prvo, a Paolo Krajcar sa dvije pobjede i jednim porazom, treće mjesto.

Maro Pavlinović je nastupio u kategoriji do 42 kg, međutim, nakon dvije izgubljene borbe ostaje bez plasmana.

I u najtežoj kategoriji, +55 kg, predstavio se Edgar Zović koji osvaja zlatnu medalju.  Čestitamo! (REX)