Jo na kraju oplodio zgoditkom svoju dobru igru-VIDEO

Jo na kraju oplodio zgoditkom svoju dobru igru-VIDEO-58565

U SJENI TRIBINA
Piše: Josip Jozo Ćubela
Ekipa Dinama koja trenira u Rovinju gdje će ostati do petka i formalnosti zvane susret sa Rijekom, u Pulu je došla sa jasnim planom da uz što manje muke odradi svoje i na nastavak odmora ode neporažena. Taj sveti cilj vrtio se treneru modrih Zoranu Mamiću i nakon utakmice sa Istrom 1961 koja je pokazala kako izgleda utrka formule i golfa kojem gas pardon napad ne funkcionira. Kako se moglo očekivati Dinamo je zagospodario sredinom terena, prisvojio loptu te kroz prokušani recept pritiskom je tražio načina da izazove nervozu domaćina te da im nakon brzih kombinacija zabije gol za zbogom što se bodova tiče.

U prvom poluvremenu "najdosadniji" je bio Fernandes koji se i ovoga puta htio predstaviti kao krvnik Istre 1961. Zahvaljujući njegovoj nepreciznosti, budnosti obrane odnosno spremnosti Brkića to se u prvom poluvremenu nije dogodilo. U nastavku utakmice, prva promjena kod domaćina. Iskusni Tomić osjeća problem sa listom noge i umjesto njega ulazi Grković koji donosi visinu ali i skok koji je itekako dobar za micanje lopti koje Dinamo šalje sa bokova. Gol Dinama iz 60. minute je pulska klasika. Nesmetani ubačaj lopte sa boka, bez čuvara u blizini u gol pretvara Fernandes.

Tada, Puljani umjesto da potonu, kako su već znali činiti ovoga proljeća, dižu glave i bude dišpet. Ulazi Jordan umjesto uplašenog Hadžanovića i domaća igra prema naprijed dobiva poletniji smisao. Od 66. do 71. minute šanse za gol Istre 1961 u vjetar bacaju Gregov glavom, Salanović potpuno sam nogom. U 71. minuti Jordan krade loptu, juri u njemu omiljeni prazan prostor, daje Jou za 1:1 i skakanje navijača sa sjedalica. Ovaj gol naljutio je Dinamo koji sada pritišće jače ali i nepovezanije. Puljani nagurani u i oko šesnaesterca svaku osvojenu loptu šalju daleko od golmana Brkića čekajući kraj. Kada se to dogodilo svi zadovoljni. Dinamo jer je ostao neporažen bez prevelikog energetskog trošenja, Istra 1961 što je šćepala bod u trenutku kada su je svi, pa i sam trener Igor Pamić kako je na presici priznao prežalili.

Da bi ovaj bod imao težinu i smisao, u subotu u Zagrebu treba igrati na tri da bi se dobio barem jedan bod. Do tada će se valjda skrpati Radonjić, snagom napuniti Križman, vraća se i Heister. Sve u svemu Dinamo nakon Osijeka ni protiv Dinama nije htio biti sudac koji će donijeti konačnu odluku o dnu ljestvice. O tome će odlučiti ta dva kluba sama ako nekakva čudnovata odluka u utrku ponovno ne vrati Zadar kojem nije data licenca za iduću sezonu.

Tomić - nije želio ugroziti momčad tajenjem ozljede
Pamić - ubio se od trčanja, u jednom trenutku u punom sprintu spasio domaće stopere
Salanović - bio priključeni lijevi bek, šteta za zicer koji je za pravog strijelca rutina
Hadžanović - ubila ga trema igranja sa Dinamom.
Jo - najborbeniji Puljanin, opet bezbroj prekršaja i kartona nad njime
Grković - instaliran na stopera gdje nije zakazao
Jordan - jedna ukradena lopta i asistencija njegovom ulasku daju solidnu ocijenu
Repić - ušao u smeće vrijeme da čim prije iscuri sudački dodatak

Trener Igor Pamić:
Pametno se odlučio na puštanje lopte i igre Dinamu te striktno zatvaranje svih prilaza ka svom golu. Pogotovo se to odnosilo na bokove gdje su se duplirali čuvari za Pinta i Pivarića. Kako to modrima nije prolazilo, tražio se Fernandes koji je na brzinu i kvalitetu to trebao riješiti. To mu je uspjelo jednom. Sve ostalo svelo se na kruženje Dinama oko pulskog bloka koji se savijao ali nije slomio. Polušanse koje su se nizale završavale su u bloku ili kraj gola. Jednu od dvije velike greške obrane Dinama, u gol je na kraju pretvorio Jo. Sada, u tjednu koji nas dijeli od konačnog raspleta trenirati sigurno treba ali svakako osnažiti momčad s momcima koji su na bolovanjima. Nema sumnje da će inekcije i nastup tražiti Radonjić, umorni Križman i kapiten Obšivač. Na Igoru Pamiću je da odluči, sa njima krenuti u kockanje o spremnosti odmah ili čekati da se utakmica razvije. U svakom slučaju u Ulici pjesnika piše se budućnost NK Istre 1961.