Istri 1961 prvi pokal Arena Cupa u Medulinu-VIDEO

Istri 1961 prvi pokal Arena Cupa u Medulinu-VIDEO-55210

FINALE: ISTRA 1961 : LOKOMOTIVA 2:0
Odličnu utakmicu je moglo vidjeti 300-tinjak gledatelja u Medulinu na finalu 1. Arena Cupa kojeg je organizirao Arenaturist kao povratak na staze sportskog turizma.

U prvom poluvremenu smo gledali za nijansu slabiju utakmicu, a u prvih trideset minuta vidjeli smo dva pokušaja Istre 1961 preko Jordana i Špehara, čije slabe udarce brani Zelenika. U 30. minuti prva stopostotna šansa i to Franjića koji je sam bio iskosa s desetak metara od Zelenike, ali umjesto da uposli samog Špehara, Franjić puca visoko preko gola. U 33. minuti dvije stopostotne šanse Lokosa, ali udarce Šovšića i Kolara, Dreven uspijeva obraniti. U 45. minuti nova šansa Zagrepčana, ali udarac Doležala iskosa sa lijeve strane opet neutralizira Dreven.

Na početku drugog dijela Perić dvaput zamalo ugrožava vlastitog golmana Zeleniku, ali oba puta je zamalo neprecizan. U 53. minuti nova stopostotna šansa Lokomotive, ali je ovaj put Kolar neprecizan, iako je bio na pet-šest metara od gola Puljana. U 63. minuti najbolja akcija zeleno-žutih koju je sastavio trio Janjušević-Obšivač-Jo, ali prizemni udarac Brazilca nogom sjajno brani Zelenika, isto kao i dvije minute kasnije kada puca Jordan. U 82, minuti opet Jo u prvom planu, sjajno asistira Radonjiću, ali je centarfor Istre 1961 neprecizan, a Dreven u kontranapadu nanovo spašava svoju mrežu i ostavlja ju netaknutom. U 86. minuti Lokomotiva je opet blizu vodstvu, ali slobodnjak Pavičića s 25 metara krajnim naporom Dreven skreće u stativu.

U zadnjoj minuti akcija Janjuševića i Pamića završava ubačajem, loptu u šesnaestercu sasvim sam prima Heister i odličnim udarcem dovodi Istru 1961 u vodstvo. Lokosi su pokušali u tri dodatne minute izjednačiti, ali u trećoj minuti nadoknade Puljani slažu kontru koju je poveo Repić uposlivši Joa koji na suprotnoj strani pronalazi Janjuševića koji se oslobađa pratnje, zatim ''rola'' golmana Zeleniku i ubacuje loptu u mrežu za veliko slavlje zeleno-žutih.

U nadasve dobroj igri Istre 1961 najviše su pokazali Jo, Janjušević i Obšivač, a Istra 1961 se definitivno riješava Brazilca Grafitea koji nije na nivou niti za manje lige od prve.

Finale 1. Arena Cupa:
Istra 1961 : Lokomotiva 2:0 (0:0)

MEDULIN - Igralište broj 6. Finale 1. Arena Cupa. Gledatelja: 300. Sudac: Ivan Bebek (Rijeka) Pomoćnici: Ivica Radošević (Gospić) i Hrvoje Mađarić (Vrsar).

Strijelci: 1:0 Heister (90'), 2:0 Janjušević (90'+3')
Žuti kartoni: Jo (Istra 1961), Mamić (Lokomotiva)

Istra 1961: Dreven, Jordan (od 75. Hadžanović), Hadžić (od 66. Grafite), Gregov, Heister, Matoš (od 75. Pamić), Obšivač, Franjić (od 59. Janjušević), Špehar, Tomić (od 66. Radonjić (od 85. Repić), Ivančić (od 46. Jo)
Lokomotiva: Zelenika, Bartolec, Šovšić, Pavičić, Bručić, Perić, Prenga, Kolar (od 57. Marić), Andrijašević (od 46. Ceraj), Doležal, Gržan (od 69. Mamić).

Utakmica za peto mjesto:

OFK Beograd : Maribor B 4:1 (2:0)

Medulin – Igralište broj 1. Utakmica za peto mjesto Arena Cupa 2015. Gledatelja 50.
Sudac: Jelenčić (Rijeka), pomoćnici: Čalić, Biljuh (oba Marčana).
Žuti kartoni: Antonov (OFK), Curk, Vujčić, Lazar (Maribor)

Strijelci: 1:0 M. Janković (12), 2:0 M. Janković (26), 2:1 Šauperl (70), 3:1 Jovanović (78), 4:1 Antić (88)

OFK Beograd: Čančarević, Antonov, Ješić, M. Janković, Liščević, Dautović, Zarubica, Zlatković, Cakić, Andrić, S. Janković. (još su igrali: Čupić, Savić, Paločević, Antić, Aksentijević, Duronjić, Sekulić, Jovanović, Micevski, Matović, Belaković).

Maribor: Hamer, Curk, Fajić. Ploj, Vokić, Vujčić, Hajrić, Lorbek, Lazar, Marjanović, Rober (još su igrali: Vidić, Uskoković, Mulalić, Štraus, Šauperl, Volmajer, Leskovar, Kramarić).

Dorijan Vrkljan/foto: Safet Omerović Basso