Istra stigla do bodova spasa?

ISTRA–MEDULIN 1921  3:1
U lokalnom derbiju koji je odigrana danas na Verudi između trećeligaša Istre i Medulina 1921 slavili su domaćini kojima bi ovi bodovi trebali omogućiti opstanak u ovom rangu natjecanja. U ovu se kalkulaciju uklopio i poraz Rudara iz Labina na domaćem terenu, pa je radost Istre time i veća. Na samom početku utakmice Medulinci su napadali i promašivali dok je Istra igrala smireno i čekala svojih „pet minuta“ . Strpljivost se isplatila u 58. minuti kada se u gostujućih šesnaest metara iznenada sam našao Mark Kostešić koji je se desne strane bez većih problema svladao golmana Medulina, Petrušića.  Do poravnanja je došlo u 67.minuti na pomalo bizaran način, naime nakon izvedenog slobodnog udaraca lopta se odbila od prsa domaćeg golmana Šušnjara nakon čega Igor Konović zabija za 1:1. Radost Medulinaca kratko je trajala jer je i odlični sudac Marin Vidulin u 72. minuti , nakon starta golmana Petrušića nad Istrinim napadačem Mujićem dosudio penal za Istru ,kojeg u gol pretvara Dalen Peršić. Pokušaji gostiju da do kraja izjednače nije urodio plodom jer su nogometaši Istre nakon jednog odbijanaca u kaznenom prostoru potvrdili pobjedu od 3💯 Strijelac ovog gola bio je najzapaženiji igrač utakmice  Mark Kostešić. (M.Š./M.Angelini)