Istra 1961 vodila u prvom dijelu na praznom Poljudu, pa stala i izgubila

Istra 1961 vodila u prvom dijelu na praznom Poljudu, pa stala i izgubila-97254

HAJDUK : ISTRA 1961 4:1
Pred praznim tribinama Poljuda šok za domaće igrače u 6. minuti, Fuentes sjajno upošljava povratnika Antonija Ivančića, koji izbija sam pred Posavca i smireno pogađa za vodstvo Istre 1961. U 10. minuti Posavec brani odličan slobodnjak Grujevića iskosa sa lijeve strane, nakon što je Nejašmića lopta pogodila u ruku. Do kraja poluvremena jalova inicijativa Hajduka, ali bez velikih šansi.

Drugo poluvrijeme Hajduk je krenuo puno opasnije i u 48. minuti izjednačuje preko Caktaša, koji zabija nakon što je Čondrić obranio udarac Gyurcsa. Nakon dvije opasne situacije, Hajduk preko Gyurcsa dolazi u vodstvo. U 77. minuti akcija u petercu gostiju, Gyurcso s jednog kraja pronalazi na drugom kraju Jaira koji lagano pogađa za 3:1. Četvrti gol je postigao Nejašmić glavom nakon kornera u sudačkoj nadoknadi.

Dobra stvar ove utakmice je da su se očistili od kartona Fuentes i Galilea i da je povratnik Ivančić bio najbolji u žuto-zelenom dresu, loše je da se Regan Obeng nije uspio očistiti od kartona iako je to pokušavao od prve minute.

Hajduk : Istra 1961  4:1 (0:1), Strijelci: 0:1 Ivančić (6), 1:1 Caktaš (48), 2:1 Gyurcso (56), 3:1 Jairo (77), 4:1 Nejašmić (90+3).

Hajduk: Posavec, Ismajli, Lopez, Bradarić (od 86' Beširović), Jradi (od 76' Fomitschow), Palaversa (od 71' Barry), Nejašmić, Jurić, Caktaš, Gyurcso, Jairo.
Istra: Čondrić, Grujević (od 60' Maicon), Galilea (od 86' Paez), Rodriguez, Pavić, Ramadani, Obeng, Ivančić, Lončar, Burić, Fuentes (od 54' Laukžemis).