Istra 1961 u zadnjoj minuti ispustila pobjedu u Osijeku

Istra 1961 u zadnjoj minuti ispustila pobjedu u Osijeku-60526

OSIJEK : ISTRA 1961 2:2
U Osijeku smo gledali sasvim dva različita poluvremena, prvo siromašno i drugo bogato i igrom i golovima. Puljani su dva puta vodili, a Osijek je dvaput uspio izjednačiti, posebno je tragično bilo drugo izjednačenje u 6. minuti sudačke nadoknade. Naime, samo minut prije Franjić je mogao Istri 1961 donijeti tri boda, da je pogodio za 3:1, da bi iz gužve u sudačkoj  nadoknadi Lukić izjednačio.

U prvom poluvremenu smo gledali siromašni nogomet sa dvije prave šanse, i to sa svake strane po jedna. Svoju najbolju šansu domaćini su imali u 12. minuti kada je Iveša odlično reagirao nakon ubačaja Arsenića, kao i u 36. minuti kada je udarac Mandića u bliži kut izbio paradom loptu u korner. Minutu prije Istra 1961 je imala najljepšu priliku za zgoditak, ali se Repić spetljao, nakon što ga je Tomić pogodio na pet metara od gola.

Drugi dio je započeo, kako se samo poželjeti može za zeleno-žute, jer je Đurić u 54. minuti ubacio loptu u šesnaesterac domaćih, tamo je glavom udara Repić, Žitnjak kasni i umjesto lopte pogađa napadača Istre 1961, srećom lopta je tada već bila u mreži. Osijek se oporavio od šoka tek nakon deset minuta, pa je zaprijetio preko Peroševića i Šarića u 65. minuti, ali neuspješno. Samo minut kasnije Šarić sjajno upošljava Peroševića, Ojdanić kasni, a napadač Osijeka to iskorištava i izjednačuje na 1:1. Repić je u 80. minuti mogao opet biti strijelac nakon greške Žitnjaka, ali je Čuljak u zadnji trenutak spasio Osijek. U 86. minuti prvijenac Nikolića nakon sjajnog prodora i ubačaja Franjića te nove slabe reakcije Žitnjaka. U 4. minuti sudačke nadoknade, sjajan prodor Nikolića, ubacuje Franjića u stopostotnu šansu, ali igrač Puljana se nije snašao i golman Žitnjak mu skida loptu. I umjesto da su tri boda osigurana, Osijek izjednačuje u zadnjoj minuti, golom Lukića koji se najbolje snašao u gužvi ispred Iveše.

Osijek : Istra 1961  2:2 (0:0) Strijelci: 0:1 Repić (54), 1:1 Perošević (66), 1:2 Nikolić (86), 2:2 Lukić (90+6)

Osijek: Žitnjak, Matas, Maslać, Lesjak, Čuljak, Arsenić (od 62. Šarić), Šorša, Lukić, Radotić (od 80. Aganspahić),  Mandić, Perošević (od 85. Špoljarić)
Istra 1961: Iveša 6,5, Pavlović 6, Žižić 7, Ojdanić 5,5, Tomić 6 (od 61. Hadžić), Zlomislić 6,5, Đurić 6,5, Franjić 6,5, Repić 6,5, Mišić 5,5 (od 76. Grković) Nikolić 6,5 (od 96. Gregov) (Dorijan Vrkljan)