Istra 1961 sjajnim preokretom do tri važna boda

Istra 1961 sjajnim preokretom do tri važna boda-86254

ISTRA 1961 : SLAVEN BELUPO 2:1
Vidljivo je danas bilo i na igračima da se Grad Pula ''upleo'' u cijelu ovu priču sa pulskim prvoligašem i da nije ostavio igrače na vjetrometini da se sami bore sa vjetrenjačama, već je uzeo stvari u svoje ruke i trenutno se lakše diše u svlačionici, a na sreću, s time je došao i trijumf na terenu. Pogotovo nam se danas dojmilo zajedništvo igrača, vidjevši na tribinama kako svojim suigračima Vojnović i Čuljak daju podršku, kao najvatreniji navijači zeleno-žutih.

Možemo reći da to nije bila briljantna utakmica Istre 1961, ali bilo je to i više nego odličnih pola sata drugog poluvremena, kada su uspjeli doći do fantastičnog preokreta u rezultatu.

Završni rezultat nije bio ni malo vidljiv u prvom dijelu utakmice, naime krenuli su Puljani s nizom grešaka u obrani, ali je već u drugoj minuti sjajni Iveša spasio stvar. U 22. minuti Puclin je spasio jednu loptu da ne ode u gol-aut, a njegov ubačaj pogađa Pavića u ruku i sudac Bel je neumoljiv i Slaven Belupo dobiva šansu da povede, a tu šansu je sigurno iskoristio Ivanovski. U 38. minuti opet velika prilika za goste, ali udarac usamljenog Delića s deset metara blokira Prce. U 43. minuti nova matna situacija za goste, nakon greške Jakića, Ivanovski ide sam prema golu domaćih, Zgrablić ga prati, Iveša istrčava, ali udarac Makedonca zaustavlja stativa. U 45. minuti situacija za ''Oko sokolovo''. Rumunj Matei je izvrtio lijevu stranu obrane gostiju, ubacio u kazneni prostor, Roce zahvaća loptu glavom, pogađa mrežu, ali pomoćni sudac diže zastavicu za nedozvoljenu poziciju.

U drugo poluvrijeme kao da su ušle druge momčadi, Istra 1961 preuzima igru u svoje noge, a prvi udarac prema golu završava u mreži Markovića. Naime, do tada nevidljivi Andrea Ottochian našao se na desnoj strani kaznenog prostora, kad se nitko nije nadao puca u suprotni kut vratara Slavena i veliko veselje na Drosini može početi. Slavlje se još nije ni stišalo, a u 61. minuti sa druge strane kaznenog prostora, nisko, kroz gužvu, puca Roce i lopta završava ponovno u mreži iznenađenog Markovića. U 68. i 69. minuti Istra 1961 je morala zapečatiti sudbinu gostiju, ali nije uspjela. Naime, prvo je kontru poveo sjajni Rumunj Matei, koji je proigrao Jakića koji sa 15-tak metara puca ali ovaj put vratnica spašava gol gostiju. Samo minut kasnije nova velika prilika Ottochiana koji sa 7-8 metara pogađa u nogu golmana Koprivničana. Tu su se Puljani izgleda ispuhali, pa je Slaven preuzeo igru i bio ofenzivniji, ali su uspjeli stvoriti samo jednu šansu, kada je Pejić bio sam sa desne strane, ali mu je Iveša ušao u šut i obranio gol. Do kraja utakmice su domaći bez većih problema sačuvali svoju mrežu i nakon tri minute produžetka, slavlje je moglo početi.

Na kraju na nagovor igrača, Zgrablić se popeo do Demona, te je kroz megafon započeo zajedničku pjesmu ''Noći istarske''.

Istra 1961 : Slaven Belupo  2:1 (0:1), Strijelac: 0:1 Ivanovski (23-11m), 1:1 Ottochian (58), 2:1 Roce (61)

Istra 1961: Iveša 7,5, Matas 7, Zgrablić 7, Prce 7, Pavić 6,5, Jakić 6,5, Halilović 6,5, Ottochian 6,5 (od 88' Antunović), Maksimović 6,5 (od 77' Bady), Matei 7,5 (od 80' Kerić), Roce 7.
Slaven Belupo: Marković, Delić (od 65' Rebernik), Musa, Katić, Goda, Brezovec (od 65' Pejić), Bouadla, Puclin, Doležal (od 79' Tatar), Kitanovski, Ivanovski.