Istra 1961 pobijedila jaku ekipu Portlanda

Istra 1961 pobijedila jaku ekipu Portlanda-74979

PORTLAND TIMBERS : ISTRA 1961 2:3
Nogometaši Istre 1961 su ostvarili svoju prvu pobjedu na američkom djelu priprema. Protiv vrlo dobre momčadi Portland Timbersa Puljani su na kraju slavili sa zasluženih 3:2. Povela je Istra 1961 golom Mitrevskog već u 5. minuti, ali je nakon samo deset minuta igre protivnik izjednačio iz penala preko Adija. Novo vodstvo Istre djelo je Burića, a drugo izjednačenje Ordaina. Ipak, dvije minute prije kraja utakmice je Bouhna izborio penal, a precizan s bijele točke je bio Prelčec.

Trener Tot je još jednom postavio momčad u formaciji 4-2-3-1, ali je za razliku od prethodne utakmice u prvi sastav umjesto Burića uveo Gržana. I upravo su preko Gržana kretali prvi pokušaji Zeleno-žutih i faul iz kojeg su Puljani došli do ranog vodstva. Igrala se 5. minuta kada je Roce ubacio s desne strane, a najviši u skoku je bio Mitrevski koji je lako svladao vratara Portlanda. Protivnici su se od prve minute postavili vrlo čvrsto, a sudac im je dopustio agresivnu igru s puno udaraca po nogama naših nogometaša. Međutim, igrači Istre 1961 im nisu ostali dužni pa je balans čvrstine igre uspostavljen ubrzo nakon početka utakmice.

Amerikanci su svoj prvi pokušaj prema vratima Istre imali u 13. minuti kada je Valeri pucao pored gola. Iako preciznosti u prvom pokušaju nije bilo, u drugom ipak je. Na ubačaj iz kornera je Žižić protivnika povukao za dres, a sudac je dosudio kazneni udarac kojeg je u izjednačenje pretvorio Adi. Nakon izjednačenja se i dalje nastavila velika borba na sredini terena u kojoj su nešto bolje reagirali igrači Portlanda. Unatoč nešto manjem posjedu, zeleno-žuti su bili ti koji su brzim promjenama strana i dubinskim loptama prijetili protivničkom vrataru. Tako se u 20. minuti u dobroj poziciji našao Solomon, ali je udarac bio slab. Slično kao i tri minute kasnije kada Gržan nije konkretizirao vrlo dobru kontru.

Iako su naši dečki relativno lako kontrolirali igru i zaustavljali protivničke pokušaje, u dva su navrata zbog pada koncentracije dopustili igračima Portlanda odlične prilike za gol. Prvu je u 35. minuti na ubačaj s lijeve strane zapucao Valeri koji se našao sam na drugoj stativi, dok je drugu, gotovo istu situaciju u 39. minuti spasio Brkić.

U nastavku susreta su oba trenera napravila veliki broj izmjena što je rezultiralo puno većom dominacijom zeleno-žutih. Drugo poluvrijeme je NK Istra 1961 otvorila dobrom prilikom Gržana i udarcem u blok, ali je nakon toga, što se napada tiče, usporila. Očito je trebalo vremena da zamjene uđu u ritam utakmice jer se za prvi udarac po golu trebalo čekati do 68. minute kada je Stepčić pucao s ruba kaznenog prostora. Protivnici su uzvratili slabim udarcem glavom, a na to su Puljani reagirali pogotkom. Akciju je pokrenuo Prelčec koji je prvo pogodio stativu, na odbijenu loptu je natrčao Bouhna, ali je njegov udarac obranio vratar Portlanda. Na lopti se opet našao Prelčec koji je ponovno pucao, ali je vratar opet odbio loptu. Tu se na kraju ukazao Burić koji je snažnim udarcem napokon pogodio gol za vodstvo od 2:1.

Međutim, kod zeleno-žutih je uslijedio još jedan pad koncentracije koji je doveo do drugog izjednačenja. Ordain se u 80. minuti našao sam na drugoj stativi i glavom matirao nemoćnog Sylvestera. ''Gosti iz Pule'' se ipak nisu pomirili s remijem, već su krenuli po pobjedu koja je stigla dvije minute prije kraja susreta. Bouhna je izborio kazneni udarac koji je u gol s bijele točke pretvorio Prelčec za konačnih 3:2.

FC Portland TImbers – NK Istra 1961 2:3 (1:1), Strijelci: 0:1 Mitrevski (5), 1:1 Adi (15), 1:2 Burić (75), 2:2 Ordain (80), 2:3 Prelčec (88-11m)

Portland: Attinela, Vytas, Redgewwel, Clarke, Powell, Guzman, Chara, Mattocks, Valeri, Asprilla, Adi. Još su igrali: Myers, Barmby, Battista, Farfan, Ebobisse, Okugu, Valentin, Williams, Zemanski, McInerney, McIntosh, Arboleda, Ordain.
Istra 1961: Ivušić (od 30. Brkić, od 60. Sylvester)), Miloš, Žižić, Mitrevski (od 70. Gojković), Bertoša (od 70. Pavić), Puclin (od 70. Ailton), Paracki (od 60. Albadavvi), Gržan (od 60. Stepčić), Lucio (od 60. Burić), Roce (od 46. Bouhna), Solomon (od 70. Prelčec).