Istra 1961 je u finalu Kupa Hrvatske - VIDEO

Istra 1961 je u finalu Kupa Hrvatske - VIDEO-116478

POLUFINALE KUPA HRVATSKE: ISTRA 1961 – RIJEKA 3:2
Nakon fantastičnih prvih 45 minuta, Istra 1961 je pobjedom protiv Rijeke ušla u finale Kupa Hrvatske. Veličanstven uspjeh ekipe koja je donedavno bila otpisana od svih, ali dolasci Hare, Bandea i Levitta kao da su donijeli novu energiju koja je trenutno izvukla Puljane 4 boda od opasne zone, a sada je došao šlag na tortu, ulazak u finale Kupa.

Danijel Jumić je pomalo iznenadio sve sa sastavom, ali je momčad u prvom dijelu s tri stopera + Einar kao dodatak, odigrala sigurno u obrani i maestralno u napadu, gdje je rođen ubojiti dvojac Hara i Guzina, koje su loptama krcali Ivančić i Levitt te danas rastrčani Gržan.

Sve je krenulo u 6. minuti kada je Hara s nekih 12-13 metara tukao prema vratima Rijeke, ali je Nevistić sjajno obranio,  lopta se odbila do Navarra koji puca glavom, vratar Rijeke stiže i izbacuje loptu u korner. Korner izvodi Ivančić, Šutalo je najviši i pogađa za 1:0. Nakon gola Rijeka je pritisnula, ali im je uslijedio novi šok. Guzina je sjajno primio jednu loptu, oslobodio se čuvara, podvalio sjajno Hari koji je prešao prvo Galovića, a potom i golmana Nevistića te poentirao za 2:0.

Nakon drugog gola Riječani su bili u pravom šoku, dok su Puljani preko Guzine povisili rezultat na 3:0. Ivančić je poslao loptu pored spore obrane Riječana, prima je Guzina i pogađa pod samu gredu.

U drugom dijelu Rijeka je stisla domaće i već u 53. minuti smanjuje na 3:1. Drmić je prsima primio loptu i pucao s ruba šesnaesterca, i lopta se od stative odbija u mrežu. To je dalo podstrijek gostima koji preuzimaju inicijativu i u 73. minuti Rijeka je dobila penal zbog prekršaja Šutala na Capanu, koji je teatralno pao u šesnaestercu, dok je Šutalo bio u najmanju ruku neoprezan. Ipak, do kraja utakmice najveću šansu je imala Istra 1961. Špoljarić je pronašao Haru u kaznenom prostoru, Japanac je prešao Nevistića i tukao, a Capan je izbio loptu s gol-crte.

Sudac je produžio utakmicu 4 minute i nakon njegovog zvižduka krenulo je veliko slavlje i na stadionu i izvan stadiona.

Igrači Istre došli na tribinu pozdraviti Demone

Objavljuje Regional ExpressSrijeda, 14. travnja 2021.

ISTRA 1961 – RIJEKA 3:2 (3:0), Strijelci: 1:0 Šutalo (7′), 2:0 Hara (23′), 3:0 Guzina (44′), 3:1 Drmić (53′), 3:2 Murić (72′-pen).

ISTRA 1961: Lučić, Šutalo, Galilea, Tomašević (od 76′ Perera), Bosančić, Navarro, Ivančić (od 75′ Špoljarić), Levitt (od 64′ Halilović), Gržan Guzina (od 88′ Bande), Hara.

RIJEKA: Nevistić, Tomečak (od 89′ Yateke), Capan, Galović, Štefulj (od 46′ Velkovski), Čerin (od 46′ Kulenović), Lončar, Murić, Andrijašević, Menalo (od 46′ Liber), Drmić.