Istra 1961 i Novigrad odigrali dobru trening utakmicu

Istra 1961 i Novigrad odigrali dobru trening utakmicu-70218

NOVIGRAD: ISTRA 1961 3:3

Odličnu utakmicu su u srijedu popodne u Novigradu odigrali domaći drugoligaši i Istra 1961. Pred 100-ak okupljenih gledatelja su obje momčadi pokazale dobru igru, puno trke, konkretnih akcija i čak šest pogodaka.

Trener Tomić je svoje igrače podijelio u dvije ekipe i svakoj dao po poluvrijeme, a prvih 45 minuta je pripalo rezervama. Domaći su bolje ušli u susret te su nakon samo dvije minute utakmice tražili kazneni udarac zbog starta Brkića na Bjelanovića. Sudac je međutim ostao nijem. Nastavili su Novigrađani s pritiskom na linije Zeleno-žutih koji su teško dolazili do daha. Ipak, takav odnos snaga na terenu je trajao kratko te su nakon desetak minuta igre igrači Istre 1961 bili ti koji us krenuli diktirati ritam igre. Bolja igra Puležana mogla se isplatiti u 12. minuti kada Ljubanović nije iskoristio dobru priliku.

Domaći su odgovorili preko spretnog Bjelanovića koji je izmakao pažnji obrane Istre i iz teške pozicije pucao pored gola. U 29. minuti je pak Bjelanović bio precizniji te je atraktivnim udarcem s desetak metara pogodio Ivušića. Napadač Novigrad Žabec iskoristio je odbijenu loptu i zabio za vodstvo domaćih. U tim trenucima su Zeleno-žuti opet bili u podređenom položaju te su protivniku puštali pre više prostora ispred svog vratara. Mogli su domaći povećati vodstvo u 35. minuti, ali je srećom po Puležane Bjelanović kontru završio udarcem u stativu.

Ipak, od odmora su Zeleno-žuti uspjeli izjednačiti nakon lijepe akcije Rivića i Burića koji su stvorili priliku za Prelčeca, a veznjak Zeleno-žutih je tu priliku uspio iskoristiti.

Trener je na poluvremenu u igru poslao kompletno novu momčad, a prve minute u dresu Istre su odigrali Solomon i Paracki. Od prve minute nastavka su Zeleno-žuti povisili tempo igre, a u tome su ih pratili i domaćini tako da je 100-ak okupljenih gledatelja imalo priliku vidjeti vrlo zanimljivih i dobrih 45 minuta. Dobra prilike su se nizale na obje strane, a prvi ju je u 59. minuti uspio iskoristiti Valenta. Kapetan domaćih je bio najviši u skoku prilikom udarca iz kuta i tako vratio svoju momčad u vodstvo. Kratko je međutim stajalo 2:1 na semaforu jer je samo dvije minute kasnije stiglo do novog izjednačenja. Stepčić je ubacio s lijeve strane za Rocea koji se našao sam ispred golmana i loptu pospremio u mrežu.

Momčadi su nastavile i dalje s visokim tempom igre, a do novog gola je došlo u 65. minuti. Mišić je skrivio penal, a za domaće je s bijele točke zabio Glavaš. Zeleno-žuti su pokušavali doći do novog izjednačenja koji je stigao pred kraj utakmice. Igrala se 85. minuta kada je Stepčić lijepim udarcem s 20-ak metara zabio za treće izjednačenje. Do kraja utakmice je Stepčić pogodio gredu, a udarac Solomona je krajnjim naporom zaustavio domaći golman.

Sve u svemu vrlo dobra utakmica nakon koje trener Tomića zasigurno ima puno bolju sliku svoje momčadi.

NOVIGRAD – Stadion Laco. Prijateljska utakmica, 27. srpnja 2016., 19:00 sati.
Gledatelja: 100

Strijelci: 1:0 Žabec (29′), 1:1 Prelčec (42′), 2:1 Valenta (59′), 2:2 Roce (61′), 3:2 Glavaš, 11m (65′), 3:3 Stepčić (85′).

Novigrad: Beblek, Aleksić, Grujević, L. Čakarun, Valenta, Pilj, Glavaš, Muminović, Žabec, Bjelanović, M. Čakarun. Još su igrali: Boglić, Dadić, Batelić, Bičanić, Stojak, Belanović, Jozanović, Vrdoljak, Asker, Georgiadis, Jakaj.

Istra 1961:

1. poluvrijeme: Brkić (od 23. Ivušić) – Kelmendi, Medić, Gojković, Jurkić – Polić, Prelčec – Trojak, Rivić, Hong (od 23. Burić) – Ljubanović.

2. poluvrijeme: Iveša, Mišić, Žižić, Georgiev, Collins, Paracki, Stepčić, Bouhna, Roce, Gržan, Solomon.