Istra 1961 deklasirala Primorije iz Ajdovšćine

POSLJEDNJA PROVJERA PRIJE PRVOLIGAŠKOG STARTA
Nogometni klub Istra 1961 u Bujama je jučer, igrajući na velikoj sparini rutinski, sa 3 : 0 deklasirao slovenskog drugoligaša Primorije iz Ajdovšćine. Iako je trener Puljana Elvis Scoria svjesno ispremiješao momčad, u Bujama je tijekom 90 minuta uglavnom igrala Istra 1961. Nakon početnog ispitivanja snaga, i privikavanja na užarene uvjete, igra na sredini terena preselila se u kazneni prostor gostiju koji su, pokazalo se itekako inferiorni u skoku. Tu činjenicu u 30 minuti preciznim udarcem glavom iskoristio je Deak. U nastavku utakmice, uz neizbježan valcer izmjena, NK Istra 1961 uz očekivani pad u igri, a nakon promašaja gostiju koje je obranama rastužio pričuvni golman Lovrić, točku na i stavili su golovi Traorea glavom u 60 minuti i solo akcija Šehića u 78 minuti. U jučerašnjem susretu dužnima su ostali prinove Župan i Kukoč. Da nije kapacitet za prvu ligu vidjelo se u igri Mi lova koji je na terenu igrajući na mjestu zadnjeg veznog uglavnom bio izgubljen. Uoči subote i gostovanja na terenu Hit Gorice koja bi trebala biti posljednja provjera prije prvoligaškog starta, trener Elvis Scoria može biti zadovoljan viđenim te reagiranjem momčadi na novi 4 : 3: 3 raspored u igri. Do kraja prijelaznog roka Puljani svakako moraju pronaći kvalitetnog lijevog bočnog te brzog i agresivnog zadnjeg veznog. (M.Š.)