Istra 1961 bolja od Lokosa, ali samo bod ostaje u Puli

Istra 1961 bolja od Lokosa, ali samo bod ostaje u Puli-107709

ISTRA 1961 : LOKOMOTIVA  1:1
Već u 9. minuti šok u Puli i opet je krivac golman Duka. Dugačka lopta išla je u kazneni prostor Istre 1961, na nju su išli Sergi i Kastrati, golman Duka je vikao "Moja", ali je nije pokupio, već ju je Kastrati poslao u praznu mrežu. Pet minuta kasnije ubačaj Blagojevića u kazneni prostor, Guzina je sam na 7-8 metara i neometan odličnim trzajem glave pogađa nebranjeni dio mreže golmana Grbića. Puljani su u zadnjoj minuti poluvremena mogli povesti nakon što je Duka dugačkom loptom uposlio Gržana koji svojom brzinom bježi obrani gostiju, ali završni udarac mu brani Grbić, a bila je to stopostotna šansa.

U drugom dijelu u 58. minuti Močinić glavom puca zamalo kraj gola, a u 70. minuti gledamo solo prodor danas odličnog Sergija, ali ga Karačić ruši na rubu kaznenog prostora. Sudac Bel tada u pomoć zove VAR i nakon što se sam uvjerio, Karačiću daje crveni karton jer je bio zadnji igrač obrane Lokosa. Slobodnjak slabo izvodi Blagojević, a u slijedećim minutama gledamo dvije najopasnije šanse Lokomotive. Prvo u 76. minuti Rakić zamalo puca kraj gola, da bi dvije minute kasnije Duka spasio gol Istre 1961 nakon prizemnog udarca Jakića. U 85. minuti velika gužva u šesnaestercu gostiju, na kraju se Lončar izborio za poziciju na 2-3 metra od gola, ali ne uspoijeva svladati golmana Grbića. U sudačkoj nadoknadi opet je Rakić najviši u kaznenom prostoru Lokosa, ali puca zamalo kraj gola.

Moramo ovaj put pohvaliti zalaganje i borbenost svih igrača Istre 1961, ali opet je falila kvalitetnija završnica. S druge strane Lokosima su očito dosta falio izostanak Cokaja, Kolingera i Uzunija i sjajni trener ipak nije uspio izvući dobitnu formulu bez te trojke. Na kraju spomenimo da su kod Puljana za nijansu bolji od boljih bili ponovno Guzina, pa onda iznenađenje Sergi, a rame uz rame s njima bili su i Einar, Tomašević, Blagojević i Gržan.

Istra 1961 : Lokomotiva   1:1 (1:1), Strijelci: 0:1 Kastrati (9), 1:1 Guzina (14)

Istra 1961: Duka, Grujević, Tomašević, Einar, Sergi, Blagojević, Obeng (od 46' Močinić), Ivančić (od 79' Lončar), Gržan, Delić (od 79' Bušnja), Guzina (od 85' Perić-Komšić).
Lokomotiva: Grbić, Marković, Mersinaj (od 63' Gluhaković), Kovačić, Karačić, Petrak, Halilović (od 46' Tolić), Jakić, Atiemwen, Tuci (od 63' Rakić, od 94' Budimir), Kastrati.