Istarski borac ekipno drugi u Spilimbergu

Istarski borac ekipno drugi u Spilimbergu-62132

NASTUPILO OSAM NATJECATELJA
U nedjelju, 4. listopada u Spilimbergu su održani 35° '' Memorial prof. Adriana Tiberi'' i međunarodni turnir '' Trofeo Citta del Mosaico''. U konkurenciji među 49. ekipa, Istarski borac nastupio je s osam natjecatelja u uzrastu mlađih kadeta/kadetkinja, kadeta/kadetkinja i zajedničkom uzrastu juniorki i seniorki. U uzrastu mlađih kadeta/kadetkinja, kadetkinja i zajedničkom uzrastu  juniorki i seniorki, Istarski borac ekipno se plasirao na drugo mjesto.

Cvetko Jakov u kategoriji do 66 kilograma i Tokić Ana Marija u kategoriji do 63 kilograma osvojili su zlatne medalje. Sve borbe završili su bacanjima prije isteka vremena i pokazali sportsku formu kojom su postali favoriti na predstojećem prvenstvu države.

Džin Marko je zbog prelaska u veću težinsku kategoriju poražen u prvom kolu od Jurković Marka iz Ljubljanske Šiške, ali se pobjedom u repasažu plasirao na treće mjesto u kategoriji do 73 kilograma.

Kliba Lara se u uzrastu kadetkinja s dvije pobjede plasirala u finale kategorije do 63 kilograma. Vidno iscrpljena zbog skidanja kilograma, finalnu bornu gubi kaznom za neaktivnost i osvaja srebrnu medalju. Lara je istovremeno nastupala u zajedničkom uzrastu juniorki i seniorki te je s dvije pobjede i porazom u polufinalu zauzela treće mjesto.

Branković Barbara je u kategoriji do 52 kilograma s jednom pobjedom i jednim porazom zauzela 5. mjesto.

Milošević Damian je u kategoriji preko 81 kilogram u uzrastu kadeta osvojio drugo mjesto. Dominantan u snazi, Milošević je do finala atraktivnim bacanjima borbe završavao prije isteka vremena. Tesolin Giovanni, taktički je bolje odradio finalnu borbu te zasluženo osvojio zlato.

Rosanda Anton i Zenzerović Ive nastupili su u kategoriji do 81.kilograma.  Zenzerović je osvojio srebrnu medalju a Rosanda brončanu. Oboje su poraženi od Rispo Simeonea, Rosanda u drugom kolu, kaznom za neaktivnost a Zenzerović u finalu, ipponom i završetkom prije isteka vremena. (REX)