Ipak je Hajduk bio prejak protivnik-FOTO

Ipak je Hajduk bio prejak protivnik-FOTO-62098

HAJDUK : ISTRA 1961 3:0
Istra 1961 je u Puli sa čak 4:1 pobijedila Splićane, a Hajduk je tu utakmicu odigrao bez cijele vezne linije Balić, Vlašić i Caktaš. Danas su zaigrala sva trojica, pa se vidjela velika razlika u kvaliteti ova dva tima.

Već u prvom dijelu bilo je sve riješeno. Naime nakon deset minuta Hajduk je vodio sa 2:0, najviše zahvaljujući asistencijama Vlašića koji je u 8. minuti ubacio u peterac gdje je loptu u vlastitu mrežu nespretno ubacio Gojković, da bi samo dvije minute kasnije kod bijele točke pronašao Jeffersona koji šalje bombu u mrežu Iveše. Treći gol je dao Caktaš iz penala kojeg je sudac Fran Jović svirao, jer je lopta Juranovića udarila Hadžića u ruku. Istra 1961 je u prvih 45. minuta bila uglavnom bezopasna, a jedino je Bouhna nešto pokušavao.

Drugo poluvrijeme je bilo nogometno siromašnije, Hajduk je zaprijetio dvaput, ali su reakcije malokua i Juranovića bile više nego nespretne, a zeleno-žuti su zaprijetili u 54. minuti kada je Bouhna pucao kraj gola na ubačaj Darija Tomića. U sudačkoj nadoknadi najbolja šansa na utakmici, Mujan je sam ispred Iveše, ali je golman Puljana bio uspješniji.

Hajduk : Istra 1961  3:0 (3:0) Strijelci: 1:0 Gojković (8-autogol), 2:0 Jefferson (10), 3:0 Caktaš (30-11m),

Hajduk: Kalinić, Vasquez, Milović, Biliy, Milić, Jefferson, Balić (od 59' Maglica), Caktaš, Tudor (od 71' Maloku), Juranović, Vlašić (od 80' Mujan).
Istra 1961: Iveša 5,5, Mišić 5, Žižić 5,5, Gojković - (od 21' Hadžić 5,5), Tomić 6, Zlomislić 5, Zolotić 5, Bouhna 6, Repić 5 (od 46' Svraka 5), Heister 5, Kasalica 5 (od 66' Nikolić). (D.V/ FOTO: RENATO PEZZI)