Hrvatska U-21 sjajnim nastupom zadržala maksimalan učinak

Hrvatska U-21 sjajnim nastupom zadržala maksimalan učinak-121571

U-21: AZERBAJDŽAN - HRVATSKA 1:5 (0:4)
Mlada hrvatska nogometna reprezentacija ostvarila je još jedan kvalifikacijski uspjeh u borbi za plasman na Europsko prvenstvo 2023. godine.

Na gostovanju kod Azerbajdžana povela je već u devetoj minuti utakmice, kada Šimić na asistenciju Kačavende postiže svoj prvi pogodak, a samo četiri minute poslije kaznio je propust domaćeg vratara poslije udarca Čoline.

Ubrzo je Pršir pogodio okvir vrata, a u 25. minuti Soldo iz voleja posprema loptu u mrežu, poslije ubačaja Palaverse. Nedugo prije odlaska na odmor, Šimić je iz kaznenog udarca upotpunio svoj hat-trick.

Azerbajdžanci su također imali priliku s bijele točke - u 55. minuti Gurbanli je smanjio njihov zaostatak, no J. Šutalo glavom u 81. minuti postavlja konačnih 5:1. Hrvatska je zbog drugog žutog kartona Valizade posljednjih dvadesetak minuta igrala s igračem više.

Norveška je u četvrtom kolu kvalifikacija kod kuće pobijedila Estoniju rezultatom 3:0, dok je Finska svladala Austriju rezultatom 3:1. Hrvatska će 11. studenoga ugostiti Estoniju, a pet dana poslije gostuje kod Austrije.