Hajduk bez zamjena igrača pobijedio bezopasnu Istru 1961

Hajduk bez zamjena igrača pobijedio bezopasnu Istru 1961-116359

ISTRA 1961 - HAJDUK 0:1
Na današnjoj utakmici dogodio se jedan kuriozitet kojeg teško da pamtimo na Drosini, trener gostiju Tramezzani nije izvršio ni jednu u svih 95 minuta, ali je Hajduk pobijedio golom kojeg je VAR provjeravao 2-3 minute. Naime, nakon gužve u kaznenom prostoru domaćih, lopta dolazi do Umuta koji puca iz gužve, pogađa Simića koji koljenom iz velike blizine ubacuje loptu u gol domaćih, Lučić brani, ali izgleda da je lopta cijelim svojim obujmom prešla gol crtu, iako se ne bi kladili u to.

Krenimo redom, prvo poluvrijeme je bilo za zaboraviti i s jedne i s druge strane, iako je Hajduk imao jalovu inicijativu, a Puljane je sudac Matoc nagradio sa čak 4 žuta kartona, do kraja sa 7 žutih i jednim crvenim.

U 56. minuti Vušković je pucao nakon ubačaja iz kuta, tukao je glavom u desni kut, ali vratar Lučić je nogom spasio s gol crte. Istra 1961 je imala najbolju šansu u 78. minuti kada je Levitt sjsjno kroz obranu Hajduka poslužio Haru, ali Japanac puca snažno i preko gola.

U 90. minuti Blagojević dobija drugi žuti karton zbog prekršaja na Livaji, a iz tog slobodnjaka, Fossati je podvalio loptu za Livaju koji je u mat poziciji, ali njegov udarac nogom brani vratar Lučić. Nakon toga, u zadnjih par minuta sudačke nadoknade bude se Puljani i konačno su pritisli goste, ali vremena za preokret nije bilo.

ISTRA 1961- HAJDUK 0:1 (0:0), Strijelac: 0:1 Simić (69)

Istra 1961: Lučić, Navarro, Šutalo, Galilea (od 86' Šipoš), Bosančić, Gržan, Blagojević, Halilović (od 54' Levitt), Vuk, Bande (od 83' Špoljarić), Hara.
Hajduk: Kalinić, Todorović, Simić, Vušković, Dimitrov, Čolina, Jurić, Fossatti, Kačaniklić, Livaja, Umut.