Golijada na Drosini pripala Hajduku

Golijada na Drosini pripala Hajduku-91129

ISTRA 1961 : HAJDUK 2:4
Istra 1961 konačno ima napad i ubojitog napadača Miereza, ali stanjila joj se obrana povredom Julia Fernandeza, a od danas na slijedećoj utakmici ostaje bez požutjelog Oneta i pocrvenjelog Grujevića, ali je trener Curro Torres nakon utakmice izjavio da će i bez svih njih igrati tada najbolji koje ima.

Utakmica je krenula velikom prilikom Hajduka iz slobodnjaka sa 17 metara, Gyurcso sjajno puca, Čondrić još bolje brani. U 21. minuti nakon pogreške obrane Istre 1961, Gyurcso je uzeo loptu te se sjurio prema vrataru Čondriću i kraj njega zabio za vodstvo Hajduka. četiri minute kasnije Jairo odlično petom proigrava Gyurcsa koji zaobilazi Čondrića, i zabija za 2:0. U 36. minuti ubačaj Juranovića, Ivanovski sjajno reagira i loptu šalje u suprotni kut gola golmana Istre 1961. Kad su već gledatelji na Drosini bili rezignirani i rezultatom i sitnim natezanjima suca Pajača, slijedio je jedan od najljepših golova viđenih ikada na ovom stadionu. Novopridošli reprezentativac Paname Jose Rodriguez sjajno puca lijevicom s nekih dvadesetak metara i lopta završava pod prečkom u suprotnom kutu golmana Posavca.

Istra 1961 se vraća u igru u 52. minuti nakon ubačaja Sanea, te odličnim udarcem glavom Argentinca Miereza za 2:3. U 62. minuti blok Hajduka spašava gol Posavca nakon udarca i dobre šanse Ivančića. U 65. minuti sudac Pajač i njegov pomoćnik sviraju sumnjivi slobodnjak kod kornera, Gyurcso ubacuje nisku loptu, kad su svi vidjeli izbacivanje Cardoza glavom, on je nespretno ubacuje u gužvu do Ivanovskog koji povećava vodstvo na 2:4. U sudačkoj nadoknadi Grujević na crti gola igra rukom, dobiva crveni karton, Hajduk dobiva penal, a Caktaš pogađa gredu i ostaje 2:4.

Istra 1961 : Hajduk  2:4 (1:3), Strijelci: 0:1 Gyurcso (21), 0:2 Gyurcso (25), 0:3 Ivanovski (36), 1:3 Rodriguez (40), 2:3 Mierez (52), 2:4 Ivanovski (65)

Istra 1961: Čondrić 5,5, Grujević 5, Oneto 5, Bosančić 5,5, Rubić 5, Cardozo 6 (od 88. Segado -), Ivančić 6 (od 56. Fuentes -), Rodriguez 7, Sane 6 (od 66. Traore -), Obeng 5,5, Mierez 7.
Hajduk: Posavec, Juranović, Vučur, Lopez, Filip, Palaversa (od 62. Jurić -), Barry, Caktaš, Jairo (od 72. Jradi -), Ivanovski, Gyurcso (od 83. Tudor -).