Glazba i estetika: predavanje Anice Franjul

Glazba i estetika: predavanje Anice Franjul-97105

U SKLOPU GLAZBENE RADIONICE PRI PROJEKTU FREEZURA
U četvrtak, 16. svibnja 2019. u 18:30 sati u sklopu glazbene radionice pri projektu FreeZURA u Gradskoj radionici u Puli (Lj. Posavskog 10) predavanje će održati Anica Franjul.

Što je umjetnost, koji su njezini oblici i kako ju doživljavamo? Zašto se često ne slažemo u odabiru umjetničkih sadržaja i što je to što neku umjetnost čini „dobrom“? Anica Franjul će na predavanju pokušati odgovoriti na ova i slična pitanja, s osvrtom na glazbu i njezine načine izražavanja.

Anica Franjul završila je srednju glazbenu školu Ivana Matetića Ronjgova u Puli, smjer glazbenik instrumentalist, klavirist. Nakon toga je diplomirala filozofiju i povijest i teoriju umjetnosti na Filozofskom fakultetu u Zadru. Radila je u mnogim školama kao nastavnik  i uz to svirala s raznim glazbenicima i sastavima poput Pro et contra, Nola, Livio Morosin band i Vesna Nežić Ružić. Danas u Gimnaziji Pula predaje likovnu umjetnost i filozofiju i nastupa s pulskim glazbenicima i Evergrin kvartetom.

Glazbenu radionicu FreeZURA vodi Vanja Sinošić, a predavanje je otvoreno za sve zainteresirane.

U suradnji s udrugama Kontakt, Gradska radionica i Zvona i Nari, Savez udruga Rojca započeo je s provedbom projekta FreeZURA - Slobodna zajednica umjetnika u razvoju ([url=http://www.freezura.eu]http://www.freezura.eu[/url]). Riječ je o besplatnim kreativnim radionicama za mlade od 15 do 25 godina u sklopu kojih se održavaju otvorena predavanja za sve zainteresirane.

Ciljevi projekta su razvoj specifičnih kreativnih praksi mladih i kreiranje sustava podrške kako bi se osnažile praktične i socijalne kompetencije te postigla veća društvena uključenost. Ciljevi će se ostvariti besplatnim edukacijskim radionicama i mobilnom aplikacijom u svrhu stvaranja poticajnog okruženja za osnaživanje kompetencija mladih na području kulture i umjetnosti u Istarskoj županiji. Kreativne edukacijske radionice projekta uključuju glazbenu radionicu, radionicu kreativnog pisanja i nakladništva, radionicu stripa i ilustracije, radionicu suvremenog plesa i likovnu radionica izrade murala.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Organizacija predavanja sufinancirana je u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali, iz Europskog socijalnog fonda. Vrijednost projekta je 507.562,24 kuna, od čega je 431.427,90 kuna sufinancirano sredstvima Europske unije iz Europskog socijalnog fonda.

(Rex)