Gimnazijalke obranile naslov

Gimnazijalke obranile naslov-53326

ZAVRŠNICA ODBOJKAŠKOG PRVENSTVA SREDNJIH ŠKOLA
U organizaciji Saveza sportova Grada Pule u sportskoj dvorani na Stoji odigrana je završnica odbojkaškog prvenstva srednjih škola grada Pule. U konkurenciji sedam ekipa završnicu su izborile ekipe Ekonomske, Medicinske, Gimnazije i Škole za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu.

Završnom susretu prethodila su dva polufinalna dvoboja između ekipe Medicinske i Š.T.U.T.-a te Gimnazije i Ekonomske. Prvi polufinalni ogled završio je uvjerljivom pobjedom medicinarki rezultatom 2:0 (21:7, 21:13) u setovima. Drugi polufinalni dvoboj između Gimnazije i Ekonomske ponudio je nešto više uzbuđenja, no unatoč trudu, ekonomistice nisu pronašle način kako zaustaviti raspucane Emu Žgrablić i Ivonu Dorić. Dominantna Gimnazija u konačnici je slavila nad Ekonomskom rezultatom 2:0 (21:8, 21:17) i izborila finale s Medicinskom. U „borbi“ za treće mjesto ekonomistice su na krilima Vanese Šestan, Doriane Nimac i Ane Marie Škuflić s lakoćom svladale Š.T.U.T. 2:0 (25:8, 25:11) i osvojile broncu.

Finalni susret između Gimnazije i Medicinske ponudio je pregršt uzbuđenja i preokreta. Gimnazijalke su na krilima Eme Žgrablić, Sare Cvitanović i Ive Krešić svladale Medicinsku rezultatom 2:1 (29:27, 19:25, 15:10) i time uzvratile za prošlotjedni poraz u skupini. Iako je početak utakmice ponudio izjednačenu igru, medicinarke su zbog nekoliko loših reakcija propustile osvojiti prvi set. U nastavku utakmice Medicinska je zahvaljujući svojim ponajboljim igračicama Melisi Šupuk, Nelli Čopić i Anamariji Šipušić izjednačila rezultat, a pobjednik se tražio u trećem setu.

Rezultati završnice:
Polufinala: Medicinska – Š.T.U.T. 2:0 (21:7, 21:13), Gimnazija – Ekonomska 2:0 (21:8, 21:17); za treće mjesto: Ekonomska - Š.T.U.T. 2:0 (25:8, 25:11); Finale: Gimnazija – Medicinska 2:1 (29:27, 19:25, 15:10).