Gazele organizirale prvi međunarodni turnir u grupnim vježbama

Gazele organizirale prvi međunarodni turnir u grupnim vježbama-104148

ADRIA CHALLENGE 2020 ODRŽAN JE 16. VELJAČE
Klub sportsko ritmičke gimnastike Gazela iz Pule ove godine (16.02.2020) je organizirao prvi međunarodni turnir u grupnim vježbama pod nazivom Adria Challenge 2020. u Domu sportova Mate Parlov. Na turniru je sudjelovalo preko 150 gimnastičarki u ukupno 12 kategorija koje su se predstavile u svojim vježbama bez rekvizita i vježbama s rekvizitom.

Na turniru je nastupilo 12 grupa KSRG GAZELA i donosimo ostvarene rezultate :

U kategoriji Baby naša je grupna vježba bez rekvizita osvojila broncu i to u sastavu: Lena Hrubec, Lucija Damjanović, Tia Matošević, Katja Ostojin i Anka Oros.
U Mini kategoriji u vježbi bez rekvizita osvojili smo zlato i to u sastavu : Leona Čikada, Ema Brajković, Lana Zagoranski,  Michela Leonardelli  i Karla Jugovac.
U Mini kategoriji u vježbi s obručima osvojili smo srebro i to u sastavu: Nika Kutić,  Lea Radolović  ,  Ester Pretto , Lota Herman i Nina Ružić.
U kategoriji Kadetkinja u vježbi s obručima 1. Mjesto osvojile su : Ann Martinović,  Marika Petrović, Korina Benčić, Ena Šakić i Tara Tijanić.
2. Mjesto osvojili su : Mila Močinić, Lana Miletić, Erin Dusman,  Lucija Jalšovec i Ana Polčić
3.mjesto osvojile su: Gaia Joldić,  Nea Hrelja,  Ema Fabris,  Dora Galić i Enia Mračević
4. Mjesto zauzele su: Enia Mračević,  Anastasya Frolova, Sara Fabris,  Klara Berljavac i Jorja Kogej
Predjuniorke su u vježbi s obručima osvojile zlato u sastavu: Neva Šebelić,  Barbara Pavlić, Martina Brgić,  Stefani Marić,  Katarina Lena Ilić i Lana Ćosić.
Juniorke : Nikolina Brnos,  Iva Tepšić,  Majda Kajtez,  Erin Kostić,  Lucija Poduje i Eva Birgmajer  u vježbi s obručima osvojili se srebro.
Naš MINI DUO Lena Pušar i Lucia Peršić osvojile su srebro
DUO Kadetkinja Tia Lopac i Kely Delić osvojile su broznu
I na kraju DUO Seniorke Filipa Pušić i Nicol Bakša osvojile su zlato.

Vrlo uspješno natjecanje u svakom slučaju i za naše gimnastičarke i za nas kao klub organizator.

Cilj ovakve manifestacije je svakako popularizacija ritmičke gimnastike na našim prostorima, na kojoj naš klub radi već dugi niz godina organizirajući razne manifestacije u dvoranama i javnim trgovima (na otvorenom). Do sada smo organizirali 13 međunarodnih turnira povodom dana Grada Pule,  12 međunarodnih ljetnih priprema u trajanju od 7 dana na kojemu izmjenjujemo razna iskustva, nekoliko državnih prvenstava u grupnim vježbama,  nekoliko državnih prvenstva individualnog karaktera.  Rado se odazivamo na humanitarne akcije i razne projekte (Proljeće u Šijanskoj šumi, Prosinac u Puli...), i stoga ne krijemo zadovoljstvo upravo i našim novim projektom Adria Challenge na kojem smo pokazali našu brojnost, trud i rad svih gimnastičarki koje su se natjecale a i nastupile u revijalnom programu.