Futsal Pula Stanoinvest zabilježila i drugu pobjedu u prvenstvu

Futsal Pula Stanoinvest zabilježila i drugu pobjedu u prvenstvu-121526

PRVA HMNL – 2. KOLO: NOVO VRIJEME – FUTSAL PULA STANOINVEST 2:3 (2:1)
U utakmici izrazito visokog ritma, pravoj prvoligaškoj, makarsko Novo Vrijeme nije uspjelo na domaćem parketu osvojiti tri boda te tako potvrditi ulogu favorita. Gosti su bili pravi, požrtvovni, kvalitetni, brzi, odlučni – ma gotovo savršeni.

Poveli su Puljani nesretnim autogolom domaćeg igrača nakon ukradene lopte Manola Bilića. Četiri minute kasnije ponajbolji domaći igrač Vedran Kazazić pokazuje o kakvoj se klasi radi – najprije je u zraku primio jednu tešku loptu, onda se okrenuo oko čuvara i poentirao za 1:1.

U 18. minuti Brazilac Pulinho ukrao je Puljanima jednu loptu, napravio ‘pola bicikle’ i šutom od vratnice zabio za 2:1 i delirij u makarskoj dvorani. No, gosti se ne predaju – u 34. minuti David Mataja „okreće“ svog čuvara na aut liniji, ubacuje u sredinu za Roberta Grbića čiji udarac Horvath skreće u svoju mrežu – 2:2!

A, onda, pet minuta kakve samo futsal može prirediti! Futsal Pula je u 36. minuti postigla apsolutno fantastičan pogodak. Sve odigrano ‘iz prve’ za realizatora Miloša Stojkovića na drugoj vratnici kojeg je uposlio asistent Ivan Šulentić. Prije toga je Belmin Hasanbašić proigrao Daniela Moravca, a ovaj uposlio Šulentića!

Obrana Puljana u situacijama kad su domaći igrali s golman-igračem bila je odlična, vrlo pokretljiva, ali su iskusni gosti svejedno uspjeli doći do šesterca. Žarko Luketin bio je nevjerojatan u današnjoj utakmici, a onda je u 37. minuti obranio taj šesterac Kazaziću za gromoglasno slavlje klupe Puljana.

Pedeset i dvije sekunde do kraja požrtvovni gosti dolaze do auta, a trener Despotović zove ‘timeout’ i nanovo ‘resetira’ svoju momčad koja je izdržala do kraja susreta te upisala prvu gostujuću pobjedu u prvoligaškom društvu. Sve su ovo zaslužili trkom, htijenjem i odlučnošću igrači Futsal Pule, ali treba reći kako je vratar Žarko Luketin danas bio naprosto maestralan.

PRVA HMNL – 2. KOLO

NOVO VRIJEME – FUTSAL PULA 2:3 (2:1), Strijelci: 0:1 Lasić (ag) 8′, 1:1 Kazazić 12′, 2:1 Pulinho 18′, 2:2 Horvath (ag) 34′, 2:3 Stojković 36′

NOVO VRIJEME: Herceg, Pulinho, Jelavić, Kazazić, Horvath, Vuković, Suton L., Lasić, Salcedo, Musinov, Gašpar R., Gašpar B., Ora, Bašković. Trener: Teo Strunje

FUTSAL PULA: Luketin, Grbić, Mataja, Bilić, Šulentić, Moravac Da., Moravac De., Urošević, Galešić, Hasanbašić, Vukmir, Stojković, Jamičić. Trener: Frane Despotović