Europsko juniorsko prvenstvo za klasu Laser Radial

MARINA DUJMOVIĆ IZ PULE, 21. OD 75 KORMILARKI
Toma Višić (Mornar, Split) osvojio je brončanu medalju na Europskom juniorskom prvenstvu za klasu Laser Radial! Nakon izvrsnih rezultata u Laseru 4.7 i brončane medalje na EP u najmanjoj inačici klase Laser prošle godine Toma je više nego uspješno prešao u Laser Radial i uzeo još jedno juniorsko odličje. Prvenstvo je počelo sa slabim vjetrom, završilo s jačim. Diskvalifikacija na prosvjedu u trećem plovu prvenstva spustila je Tomu Višića u poretku i nije se bilo lako vratiti nakon toga. U zadnja tri plova Toma je upisao dvije pobjede i jedno drugo mjesto, koji su mu donijeli brončanu medalju u konkurenciji 197 natjecatelja. „Vjetar je bio grozan, no zadnja dva dana uspjelo je zapuhati i to je bilo presudno za moj rezultat.“ kazao je zadovoljni Toma Višić.
Plasman ostalih hrvatskih natjecatelja: 23. Lovre Perhat (Mornar), 59. Filip Jurišić (Mornar), 97. Bogoslav Bugarin (Val, Crikvenica), 128. Mario Šešević (Vihor, Baška), 142. Jakov Filip Bulić (Horizont, Poreč), 160. Denis Hrvatin (Horizont).
U ženskoj konkurenciji među 75 kormilarki 21. mjesto je zauzela Marina Dujmović (Uljanik Plovidba, Pula), a 29. Kjara Divjakinja (Opatija). Naslove europskih juniorskih prvaka klase Laser Radial osvojili su Finkinja Takala i Grk Katsios. (REX)