Edgar Franjul prvi u diviziji SD-SA

Edgar Franjul prvi u diviziji SD-SA-72446

HRVATSKI SAVEZ AKCIONOG STRELJAŠTVA - HOPLOLOŠKO DRUŠTVO PULA
U subotu, 22. listopada 2016., na strelištu  „Branko Doljak“  kod Dornberka, u organizaciji  AMATERSKE STRELSKE ZVEZE SLOVENIJE, održano je Državno prvenstvo I.A.S.C. u gađanju pištoljem i revolverom. Nastupio je 51 natjecatelj iz Slovenije, Italije i Hrvatske, a za Hrvatsku su nastupili Edgar Franjul, Goran Ahačić, Nicolas Loire i Dean Učkar, članovi HRVATSKOG SAVEZA AKCIONOG STRELJAŠTVA i HOPLOLOŠKOG DRUŠTVA PULA. Franjul i Ahačić su, kao i obično, i sudili.

Edgar Franjul osvojio je 1. mjesto u diviziji SD-SA, 2. mjesto u subdiviziji LAW te 2. mjesto u kategoriji INTERNATIONAL. Goran Ahačić zauzeo je 12. mjesto u diviziji SD-DA i 10. mjesto u kategoriji INTERNATIONAL. Nicolas Loire zauzeo je 5. mjesto u diviziji SD-SA, 4. mjesto u kategoriji INTERNATIONAL. Dean Učkar zauzeo je 7. mjesto u diviziji SD-SA i 9. mjesto u kategoriji INTERNATIONAL.

Rezultati su solidni, unatoč izuzetno jakoj konkurenciji ponajboljih slovenskih i talijanskih strijelaca, koji redovno treniraju i konstantno odlaze na najjača natjecanja, za razliku od hrvatskih strijelaca, koji nemaju ni streljane niti mogućnosti treninga. Zahvaljujući slovenskim kolegama, za četiri nova člana Hoplološkog društva Pula, nakon natjecanja, održan je trening, na kojem su se upoznali sa sigurnosnim pravilima, stavovima za gađanje, a imali su priliku vježbati gađanje iz pištolja, poluautomatske puške i puške sačmarice. (rex)