Dva “sumnjiva” penala i golman Lučić donijeli tri vrijedna boda

Dva “sumnjiva” penala i golman Lučić donijeli tri vrijedna boda-114065

ISTRA 1961 - SLAVEN BELUPO  2:1
Iako je Istra 1961 došla do pobjede golovima iz dva "sumnjiva" kaznena udarca, ne može se reći da pobjeda nije zaslužena jer je Slaven Belupo izlaskom Bačelić-Grgića totalno pao u igri i nije iskoristio lošu igru domaćih. Svi sumnjivi penali protiv Puljana vratili su se u jednoj utakmici, a Istra 1961 i njezina Uprava ne bi trebali živjeti na lovorikama ove pobjede.  Trebaju pokušati u ovom prijelaznom roku napraviti nešto, jer osim pobjede, u ovoj utakmici mnogo toga nije valjalo.

U prvih 45 minuta vidjeli smo samo lijepi gol Glavčića čija je lopta s 20-ak metara kroz blok tri igrača završila u samom donjem lijevom kutu golmana Lučića. Osim toga vidjeli smo i jednu rukometnu obranu Lučića nakon jednog kornera gostiju.

U 61. minuti prva prilike za Istru 1961. Sergi je ubacio s lijeve strane, Lončar je bio sam na drugoj vratnici, nije pucao loše s poet metara, ali je Filipović odlično obranio. U 63. minuti trener Stipić vadi Bačelić-Grgića, a Budicin u 75. minuti preuzima veliki rizik izbacivši oba beka i ubacivši Guzinu i Sanea. Slijedi u 78. minuti ubačaj iz kornera u kazneni prostor gostiju, pada Tomašević, javlja se VAR i sudac nakon pregleda snimke svira kazneni udarac za Puljane na iznenađenje svih. Penal je na novo iznenađenje izvao Špoljarić i pogodio za izjednačenje. U 88. minuti Gržan bježi Mlinaru koji ga zagrađuje i ruši ramenom, sudac Pajač bez razmišljanja sudi novi kazneni udarac. Opet je Špoljarić bio precizan i slijedi veliko veselje zeleno-žutih igrača i navijača kod kuće. U 6. minuti sudačke nadoknade velika prilika za Slaven Belupo. Janković je ubacio iz kuta, Iličić gađao glavom iz blizine, ali je Lučić fantastično refleksno obranio.

Loša vijest je da su Puljani za utakmicu protiv Rijeke ostali bez Einara i Tomaševića koji su dobili trećižuti karton.

Istra 1961 - Slaven Belupo  2:1 (0:1), Strijelci: 0:1 Glavčić (10), 1:1 Špoljarić (81), 2:1 Špoljarić (87).

Istra 1961: Lučić, Hujber (od 76' Sane), Tomašević, Šutalo, Sergi (od 76' Guzina), Einar, Halilović (od 46' Lončar), Vuk (od 90+6 Paez), Gržan, Gyu (od 66' Ivančić), Špoljarić.

Slaven Belupo: Filipović, Bogojević, Prce, Božić, van Bruggen (od 90+4 Delić), Goda, Glavčić (od 90+4 Maglica), Mlinar, Bačelić Grgić (od 63' Iličić), Lulić (od 90+4 Janković), Knoll (od 87' Etoundi).