Dobra igra za pobjedu protiv Želje,sutra sa Mađarima

ISTRA 1961-ŽELJEZNIČAR 2:0-KAPOSVARI RFC-INTER 2:0
NK Istra 1961 igrat će u finalu 1. Croastia Zimskog kupa gdje će im suparnik biti mađarski prvoligaš Kaposvári RFC  . Mađari su finale osigurali nakon 2 : 0 pobjede nad Interom iz Zaprešića. Strijelci su bili u 48 minuti Tamás Grúz  i Reslia u 64 minuti.  Što se Puljana tiče , u blatu stadiona Valkane, rješenje se dogodilo u nastavku utakmice.  Ulazak mlađahnog Bushaja omogućio je bržu igru i jedanaesterac kojeg je u 62 minuti u gol pretvorio Alimi. Sarajlije koje su od 45 minute igrale bez isključenog Milana Čuluma potopljene su u 71 minuti kada je potpuno sam , nakon akcije napadačkog reda, strijelac bio Ševko Okić. Do zgoditka i vodstva Puljani su ponovno imponirali trkom , htjenjem i zalaganjem ali i problemima koji se još  uvijek javljaju zbog nesnalaženja u  suparničkom kaznenom prostoru. Polušanse u kojoj su se na li Roce i Stupić daju naslutiti da će u naredna dva tjedna , na završnoj glazuri biti bolje. Sutra u finalu koje u 15 sati počinje na stadionu Veruda  trener Valdi  Šumberac  šansu će dati pričuvama. Mogu se očekivati Lovrić, Deak , Stranatić, Pauletić,  Švrljuga, Bodrušić , Tadić, Grbac , Mašić , Okić i Roce. U kadru zbog distorzije zgloba neće biti Bushaja i  Šehića koji zbog problema sa koljenom ne trenira već dva dana. U Poreču od 13 sati za treće mjesto borit će se Inter i  Željezničar. (M.ŠEGOTA/MANUEL ANGELINI)