Davor Lasić startao pobjedom na klupi Istre 1961 II-VIDEO

Davor Lasić startao pobjedom na klupi Istre 1961 II-VIDEO-56135

ISTRA 1961 II : TRNJE 2:1
Druga momčad Istre 1961 pobjedom protiv Trnja je krenula u proljetni dio sezone. Mladi Zeleno-žuti su odigrali vrlo dobro prvo poluvrijeme u kojem su u potpunosti kontrolirali igru i zasluženo poveli s 2:0. Prvi je u 18. minuti zabio Omazić. Marinčić je ubacio iz kornera, a Omazić se lijepo riješio čuvara i na drugoj stativi glavom pogodio za vodstvo svoje momčadi. Drugi gol djelo je Salanovića u 24. minuti. Macan je glavom prebacio jednu dubinsku loptu, a Salanović ju je lijepo primio i preciznim udarcem matirao čuvara mreže gostiju.

U drugom poluvremenu su se Zeleno-žuti ponešto povukli i inicijativu prepustili gostima. Nakon nekoliko poluprilika su igrači Trnja stigli do izjednačenja nakon što je s bijele točke pogodio Žugaj. Igrači Istre su imali nekoliko prilika da iz kontre otklone neizvjesnost, ali nisu uspjeli u tome te je utakmica završila 2:1.

Istra 1961 II : Trnje 2:1 (2:0) Strijelci: 1:0 Omazić (18), 2:0 Salanović (24), 2:1 Žugaj (67-11m).

Istra 1961 II: Lovrić, Lorran (od 75' Bilić), Omazić, Grković, Mihaljević, Hadžanović, Barišić, Marinčić (od 90'Makić),  Salanović, Ivanović (od 71' Dadić), Macan.
Trnje: Karačić, Herek, Ivančić, Tabaković (od 77' Babić), Vukadin, Petković, Jelić (od 46' Kovačev), Hanzić (od 46' Cebin), Šimara, Žugaj, Geljić. Rex/Istra 1961/foto: Safet Omerović Basso