Košarkaški spektakl u režiji Cedevite VIDEO

Košarkaški spektakl u režiji Cedevite VIDEO-67656

CEDEVITA : GORICA 100:56
U organizaciji KK Stoja u subotu je u Puli organiziran pravi košarkaški dan koji je u dvoranu OŠ Stoje privukao velik broj gledatelja koji su mogli uživati u cjelodnevnim sportskim aktivnostima. Prvo su u 14 sati igrali kadeti KK Stoje , zatim Cedevita protiv Gorice, te Stoja protiv Međimurja. Euroligaš Cedevita, u 10. kolu 1. Hrvatske košarkaške lige, ni sekunde nije podcijenio Goricu koja je ipak daleko od momčadi koja ima igru za gušenje šampionskih ambicija momčadi koja komotno može uz dvije podjednake petorke lako držati visok ritam igre. Ono što je bilo jasno od prve akcije Gorice je da će ona imati ogromnih problema u napadu. Gusta i pokretljiva obrana Cedevite suparnika je potjerala na rukometnih 12,13 metara sa kojih se koš činio kao oaza u pustinji. Nedohvatljivim. Uz takvu obranu, Cedevita je imala puno lakih kontri i polukontri koje su završavale zakucavanjima ili košem i dodatnim slobodnim bacanjima.

Momčad Gorice donekle se držala u prvih 10-tak minuta igre kada je rezultat bio 22:15. Potpunu demonstraciju moći Cedevita je pokazala u drugoj četvrtini kada čini nevjerojatnu seriju od 16:0 koja im za nagradu donosi vodstvo od 40:20. Stvar je tehnike bilo stići do 52:25 vodstva uoči nastavka utakmice. U trećoj četvrtini Gorica Cedeviti baca izazov trica koje su potvrdile nadmoć Cedevite. Na projektile Ante Mašića i Borne Kapusta serijom su odgovorili Pullen, Pilepić i Arapović.

U četvrtoj četvrtini ozbiljne igre gotovo da i nije bilo. Gorica je čekala kraj a Cedevita iskoristila preostalu minutažu da se svi igrači iz zapisnika nađu i na listi strijelaca. Desetom uzastopnom pobjedom poslata ja jasna poruka vječitom suparniku Ciboni da je kao i ostale sudionike razigravanja za prvaka nakon 14 kola čeka težak posao. Na kraju utakmice razdragani igrači Cedevite pljeskom su nagradili navijače koji su u dvorani Stoja imali što vidjeti.

Cedevita - Gorica 100:56 (22:15, 30:10, 27:20, 21:11)

Cedevita: Pullen 13 (2), White 7 (1), Katić 4, Pilepić 11 (3), Babić 5, K. Žganec 9, Bilan 11, Mazalin 8, Gordić 2, Žorić 14, Arapović 16 (2).
Gorica: Anzulović, Kapusta 6 (2), Petrović 10 (1), Jelenek 4, Mašić 8 (1), Konjević 8 (2), Papac 10, Demo, Durinović, Prgomet 3 (1), B. Žganec 7 (1), Zrnić 2.   (Rex/ foto Safet Omerovic Basso)