Bruno Vacka državni prvak u sportskom penjanju

U SUBOTU KUP NATJECANJE U PAZINU
Dana 12. rujna 2009. godine, u organizaciji pazinskog sportsko penjačkog kluba Hiperaktiv, održano je Seniorsko prvenstvo Hrvatske u sportskom penjanju. U jakoj konkurenciji natjecatelja iz Zagreba, Splita, Rijeke, Pule i Pazina pobjedu je odnio Bruno Vacka, Hrvat koji živi u Münchenu, te je po prvi put nastupio na hrvatskom prvenstvu i uvjerljivo osvojio naslov prvaka države. Drugo mjesto zauzeo je Pazinjan Gianfranco Dušić, ispred treće plasiranog Spličanina Luke Kivele. U kategoriji seniorki, ovog atraktivnog sporta, zlato i srebro osvojile su natjecateljice iz Splita Tamara Zulim i Maja Božić, dok je srebrna medalja pripala Riječanki Maji Vukas. Autor smjerova koje su penjači penjali bio je iskusni slovenski postavljač Tomaž Rant, a glavni sudac tj. sutkinja Anamaria Marović iz Splita. Iako broj natjecatelja nije prelazio brojku dvadeset, natjecanje je održano u veseloj, sporskoj atmosferi s brojnom publikom i navijačima koji su bodrili svoje favorite. Sljedećeg vikenda pazinski SPH Hiperaktiv biti će domaćin prvog Kup natjecanja u ovoj godini za mlađe dobne skupine.  Natjecanje će se odvijati na njihovoj umjetnoj stijeni u samom središtu Pazina tijekom cijelog dana, u subotu, 19. rujna 2009. godine. (REX)