Bijeloplavi uvjerljivi za drugo mjesto na ljestvici:

Bijeloplavi uvjerljivi za drugo mjesto na ljestvici:-73659

PULA 1981 - ROVINJ 119:73
Bilo je jasno i prije susreta 9. kola A2 lige Zapad 2016/17 da pobjeda Pule 1981 protiv fenjeraša Rovinja neće biti upitna, no bitniji od samog rezultata bio je pristup Bijeloplavih koji su maksimalno ozbiljno odigrali svih 40 minuta kako bi što spremniji dočekali utakmicu 10. kola kada im u Pattinaggio dolazi ekipa takozvanih studenata, Istrauni, koju su danas zbog bolje koš razlike pretekli na ljestvici i zasjeli na 2. mjesto iza vodećeg Karlovca. Kao dokaz spomenutoj ozbiljnosti svjedočio je semafor koji je na kraju utakmice pokazivao 119:73 za Puležane.

Od prve su minute puleni trenera Dalibora Mezulića zadali ritam kojeg gosti nisu mogli pratiti i već do velikog odmora napravili prednost od velikih +40 (69:29). Mezulić je odmah početkom nastavka priliku dao svim igračima s klupe pa su tako veći dio drugog dijela na terenu bili juniori pojačani povratnikom Vanjom Perdijom koji je zabio 19 koševa, od čega 6 trica, dok je 11 koševa dodao kadet Gordan Kondić koji je nakon susreta izjavio: "Sretni smo zbog uvjerljive pobjede, trener je ponovo nama mlađima dao priliku i možemo reći da smo je svi kvalitetno iskoristili. Na nama je da i u budućnosti budemo uvijek spremni. Posebno raduje povratak Perdije koji je namjestio nišanske sprave pred Istrauni, sada još čekamo povratak Ante Graše pa da konačno zaigramo kompletni."

Najbolji strijelac Puležana bio je Dino Rakić s 25 postignutih koševa, Marin Đugum dodao je 17, Bruno Šoba 13, Ante Božić 12, a navijači su imali priliku uživati u nekoliko atraktivnih akcija i zakucavanja. Kod gostiju se istaknuo Honović s 28 koševa.

PULA 1981 - ROVINJ 119:73 (38:17, 31:12, 24:17, 26:27)

Pula 1981: Sijamhodžić, Perdija 19, Čakarić 2, Šoba 13, Grašo 6, Percan 4, Milohanović 6, Božić 12, Malagić 4, Kondić 11, Rakić 25, Đugum 17; trener: Mezulić.

Rovinj: Banko 2, Marđetko 1, Ključević, Honović 28, Atlijam 14, Zečević 5, Klarić 4, Komadina 6, Lončarević, Matošović, Đerman 13; trener: Orbanić. (rex)