Bijeloplavi nezaustavljivi

PULA 1981 - CRIKVENICA 86:77
Košarkaši Pule 1981 nastavili su niz nepobjedivosti. Sinoć su u Pattinaggiu, u zaostalom susretu 18. kola A2 lige Zapad 2016/17, svladali drugoplasiranu Crikvenicu konačnim rezultatom 86:77 i tako upisali svoju 12. pobjedu (četvrtu uzastopnu) u prvenstvu.

Prema očekivanjima, bio je to težak, tvrd i neizvjestan dvoboj u kojem su Puležani praktički 39 minuta lomili otpor gostiju koji su im stalno disali za vratom. No, još su jednom, kao i u posljednjim susretima, Bijeloplavi dokazali da kad igraju kolektivno nema ekipe koju ne mogu pobijediti.

Prva četvrtina protekla je u egalu (23:23) da bi domaći u drugih deset minuta polako podignuli prednost, ponajviše zahvaljujući svom centarskom tandemu. Ante Božić i Marin Đugum strpljivo su dolazili do pozicija u reketu i bili nerješiva enigma za obranu gostiju. U posljednjim trenucima prvog poluvremena pridružio im se Dino Rakić s ulazom i tricom te se na veliki odmor odlazi uz prednost od +5 za Puležane (43:38).

U nastavku se malo toga promijenilo, obje ekipe pokušavaju zonskom obranom slomiti protivnika, no rezultatskog odvajanja nema sve do posljednje četvrtine kada Bijeloplavi uspijevaju pobjeći na +10 i tu razliku praktički održavaju do samog kraja susreta. Kirci u posljednjoj minuti pokušavaju brzim prekršajima vratiti nemoguće, no Petar Grašo je hladnokrvan s crte slobodnih bacanja (5-6) i slavlje počinje već par sekundi prije sirene.

Kod igrača trenera Mezulića, koji nije mogao računati na Nerea Gržinića koji je utakmicu odgledao s klupe sa suigračima, istaknuli su se Ante Božić s 21 košem, Marin Đugum je dodao 18, Fabio Gržinić 15, Dino Rakić 15, a Petar Grašo 11 poena. Kod gostiju je najefikasniji bio Bilalović koji je zabio 23 koša. Bijeloplavi nemaju previše vremena za odmor, već u nedjelju je na rasporedu gostovanje kod fenjeraša Rovinja u kojem će pokušati uzeti nova dva boda.

PULA 1981 - CRIKVENICA 86:77 (23:23, 20:15, 23:21, 20:18)

Pula 1981: Sijamhodžić, Perdija 6, Čakarić, Malagić, P.Grašo 11, F.Gržinić 15, A.Grašo 2, Božić 21, Kondić, Rakić 13, Đugum 18; trener: Mezulić.

Crikvenica: Modić 9, Bilalović 23, Car, Maruna 18, Komadina 3, Šamanić 18, I.Benić, Maričić, M.Benić 6; trener: Oštrić.