Bezidejni Hajduk razbio Istru 1961

Bezidejni Hajduk razbio Istru 1961-75615

HAJDUK : ISTRA 1961 4:0
Očito se previše šuti oko loše vibre koja se nadvila nad istarskim prvoligašem i koja vlada u prostorijama stadiona, a koja se kao ne želi prenijeti u javnost. Zadnjih dana je kulminiralo na relaciji Žiković - Karaselimović i kako sada stoje stvari, ako se nešto pozitivno ne desi, svemogući Karaselimović će se riješiti  čovjeka koji je u zadnje vrijeme jedini napravio pomak u klubu i svojim idejama i svojim vizijom doveo u klub Bertošu, Miloša, Lucija, Parackog, Mitrevskog, trenera Tomića bez kojih Puljani ne bi bili ni sjena dosadašnjih igara. A sve to ne bi ni pričali da se stanje u klubu (navodna velika dugovanja prema svima, premda se šuti o tome) nije reflektiralo na Poljudu, gdje Istra 1961 nije uspjela parirati potpuno bezidejnom Hajduku koji ih je na kraju katastrofalno pobijedio sa 4:0, iako je rezultat mogao i morao biti puno povoljniji za Puljane.

Počelo je već u 5. minuti kada Žižić vraća loptu Ivušiću, golman gostiju umjesto da izbije loptu, odlučuje se na dribling, Erceg mu oduzima loptu i lagano pogađa praznu mrežu za vodstvo Hajduka. U 14. minuti Vlašić je krenuo u solo prodor, igrači Istre 1961 su ga pustili bez bloka, on je to iskoristio i laganim šutom kao na treningu povećava rezultat na 2:0. U slijedećoj minuti pomoćni sudac spašava Istru 1961 od trećeg gola, kada diže zastavicu, iako Futacs nije barem metar i po bio u zaleđu. Puljani su zaprijetili prvi put u 45. minuti, kad Stipica pod prečku vadi loptu nakon udarca Prelčeca sa 25 metara.

U drugi dio Istra 1961 ulazi napadima prema golu Hajduka, ali nekako svi pokušaji Lucija, Roce, Solomona i pogotovo raspoloženog Miloša nisu našli pravi put da bi opasnije bio ugrožen gol Hajduka. Dotle su domaćini bili potpuno nemoćni sve do 88. minute kada je Said opalio s ruba kaznenog prostora i pogodio rašlje gola Ivušića, pravi eurogol. U 90. minuti Hajduk izvodi korner, Futacs je najviši i to je 4:0.

Hajduk : Istra 1961  4:0 (2:0) Strijelci: 1:0 Erceg (5), 2:0 Vlašić (14)

Hajduk: Stipica, Juranović, Nižić, Ćosić, Memolla (od 46' Ismajli), Savas, Bašić (od 83' Jefferson), Hamza, Vlašić, Erceg (od 70' Said), Futacs.
Istra 1961:  Ivušić 5, Miloš 6,5, Žižić 6, Gojković 5, Pavić 5,5, Puclin 5,5, Paracki 6, Prelčec 6(od 60' Burić), Lucio 6(od 84' Bouhna), Roce 5,5, Solomon 5,5 (od 73' Mitrevski).